Kalkulált vereséggel kezdett a Fehérvár KC

A szünetig jól tartotta magát a Fehérvár KC a női kézilabda bajnokság rajtján a Győr ellen. A mérkőzés hajrájában azonban kijött a két csapat közti különbség, és végül az ETO magabiztosan, tizenegy góllal győzött Fehérváron.
Fehérvár KC – Győri Audi ETO KC 20-31 (8-12)
2015.09.02. 20:40 |

A kétszeres Bajnokok Ligája győztes Győr ellen nem sok csapatnak van esélye a győzelemre, a Fehérvárnak sem volt sok. A bajnokság nyitó fordulójában rendezett Fehérvár KC – Győri Audi ETO KC mérkőzésre mégis sokan kilátogattak a Köfém Sportcsarnokba. Az első félidő nagy részében pedig kifejezetten szoros volt az állás, az FKC végig ott loholt ellenfele nyakán. Ambros Martin együttese negyedóra elteltével rázta meg magát, ekkor „csak” 6-5-re vezettek, ezután azonban a nyáron igazolt holland, Cornelia Groot vezetésével zsinórban hat gólt dobtak, és elléptek héttel. Az utolsó néhány perc azonban úgy alakult, ahogy a fehérváriak akarták, előbb a visszatérő Tápai Szabina, majd Horváth Bernadett, végül pedig Emberovics Míra is betalált, és mivel a túloldalról nem jött válasz, így a szünetben a teljesen vállalható 8-12 állt az eredményjelzőn.
A második játékrész két hetessel indult, Sulland és Tápai is bedobta a magáét, az ETO azonban egy 8-3-as rohammal alaposan ellépett, és tulajdonképpen el is döntötte a meccs sorsást. 20-11-nél nagyon közel volt ahhoz az FKC, hogy a remek hangulatot teremtő vendég drukkerhad rászámoljon, de Tápaiék nem engedték, hogy tízre nőjön a differencia. Sőt! Jött egy hazai 9-4-es válasz, aminek köszönhetően néhány perccel a vége előtt ismét csak öt volt közte, ráadásul a 20 fehérvári találatot a súlyos sérülése után visszatérő szélső, Kazai Anita lőtte egy kínai figurát követően talpra ugrasztva ezzel az egész csarnokot. Ahogy az első harminc percben a zárás az FKC-nak sikerült jobban, úgy a második vége egyértelűen a vendégeké volt, 6-0-ra nyerték a végjátékot, ekkor kicsit szétesett már Bakó Botond együttese mind elöl, mind hátul. A Győr magabiztosan, 31-20-ra nyert Székesfehérváron, a bajnokság első fordulójában. Nyilván az FKC-nak nem az ETO ellen kellett megkezdenie a pontgyűjtést, de jövő kedden, 8-án, Budaörsön ez már kötelező lesz!

Fehérvár: Herr O. – Májer 1, Tanabe 1, Csáki 1, Horváth B. 1, Hajduch 1, Ishitate 1, Bandelier 4, Tápai Sz. 5/3, Herr A., Mayer 3, Kazai 1, Emberovics 1.