-
Egészséges városok képviselői Fehérváron
Székesfehérváron tartja éves rendes közgyűlését és 36. szimpóziumát az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesülete. A tanácskozás célja az aktuális helyzetjelentés, a jövőbeni feladatok megtárgyalása, valamint a jógyakorlatok bemutatása, átadása a csatlakozott városok körében. Székesfehérvár sokaknak jelent példát, tapasztalatot és tanulnivalót – hangzott el a konferencia nyitó sajtótájékoztatóján.
2024.11.07. -
Forever Young találkozó
Lezajlott a testvérvárosokkal közös "Forever Young" uniós projekt első személyes találkozója. Kranj (szlovén), Opole (lengyel), Székesfehérvár és Zadar (horvát) városainak képviselői Gyulafehérváron találkoztak, ahol az Európai Uniós források felhasználásának eddig tapasztalatait, a fiatalok életkörülményeit javító jógyakorlataikat mutatták be egymásnak.
2024.11.07. -
Átadták a Tamfarm Kft. új telephelyét
Új telephelyet alakított ki a Tamfarm Mezőgazdasági Szolgáltató Kft. Zámoly határában. Az 1,6 milliárd forint értékű beruházást ünnepélyes keretek között avatták fel.
2024.11.07. -
Az egészség társadalmi kérdés
Az egészséges életmódról, ennek érdekében elvégezhető feladatokról, jó gyakorlatokról tartanak szimpóziumot Székesfehérváron. A két napos programot az Egészséges Városok Kárpát Medencei Egyesülete szervezi.
2024.11.07.
Kapocs Központ a családokért - Fehérváron és környékén valósul meg a nyertes projekt
A Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány egy nyertes TÁMOP pályázatnak köszönhetően, együttműködő partnerek bevonásával valósít meg egy olyan projektet, amely elősegíti a családbarát és összetartó kisközösségi környezet kialakítását és működtetését. A partnerek között szerepel a Székesfehérvári Egyházmegye, valamint Székesfehérvár, Szabadbattyán és Sárszentmihály Önkormányzata.
2012.05.03. 11:46 |
A Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány egy nyertes TÁMOP pályázatnak köszönhetően, együttműködő partnerek bevonásával valósít meg egy olyan projektet, amely elősegíti a családbarát és összetartó kisközösségi környezet kialakítását és működtetését. A partnerek között szerepel a Székesfehérvári Egyházmegye, valamint Székesfehérvár, Szabadbattyán és Sárszentmihály Önkormányzata.
A „Kapocs Központ – a családokért” közösségfejlesztő hálózat létrehozására és működtetésére nyert támogatást a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány. Az alapítvány támogatást nyert projektjének partnerei – Székesfehérvár város önkormányzata, a Székesfehérvári Egyházmegye, Sárszentmihály és Szabadbattyán települések önkormányzata. Mahlerné Köfner Anikó, az alapítvány kuratóriumának elnöke elmondta, hogy a projekt célja a családhoz, a gyermekhez, a gyermekvállaláshoz kapcsolódó társadalmi viszonyulás javítása és szemléletváltás előmozdítása a családi szféra jelentőségével kapcsolatban. Ennek keretében új és hiánypótló programokat valósítanak meg, melyek közvetlenül hozzásegítik a Székesfehérváron, Szabadbattyánban és Sárszentmihályon élő családokat ahhoz, hogy családbarát és összetartó kisközösségi környezetben éljenek.
Spányi Antal megyéspüspök a megvalósítandó projekt kapcsán a szemléletformálást hangsúlyozta. Kiemelte, hogy lehetőség nyílik a fogyatékkal élők felemelésére is, ami rendkívül fontos az egyház számára. "Hiszem, hogy a fogyatékkal élőkkel - akiknek az élete halmozottan nehezebb, mint egészséges társaiké - éreztetni tudjuk, hogy nincsenek magukra hagyva" - emelte ki a megyéspüspök.
Brájer Éva alpolgármester elmondta, hogy több mint 10 éve van kapcsolatban a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvánnyal, egyúttal köszönetet mondott Spányi Antal megyéspüspöknek, hogy az egyházmegyei is támogatásáról biztosította az alapítványt. "Képviselői fogadóórán sok apa és édesanya keres meg, akik elvesztették társukat, egyedül maradtak a gyerekekkel, néha pedig különösen nehéz a sorsuk, mert fogyatékos gyermeket nevelnek." - mondta Székesfehérvár alpolgármestere.
A családi közösségek erősítése érdekében működik a „Kapocs Központ” Székesfehérváron, a Móri út 16. szám alatt, valamint de-centrumai Sárszentmihályon és Szabadbattyánban, a Közösségi Házban, 2012. május 01-től. A „Kapocs Központban és a településeken családtámogató tanácsadás és tréning, pszichológiai segítségnyújtás, valamint munkavállalással kapcsolatos tanácsadás, tréning és Szülő Klub, továbbá gyermekfelügyelet várja az érdeklődő családokat, köztük a fogyatékossággal élő gyermeket nevelő és a gyermeküket egyedül nevelő szülőket. A szülők érdeklődését és bejelentkezését a 06 – 305 – 113 – 547 telefonszámon várja a MFGY Alapítvány. A projekt részletes bemutatása konferencia keretében történik meg, 2012. május 23-án 15 órától, a Szent István Művelődési Házban.