-
Van kiút a bántalmazásból!
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ, valamint a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ szervezésében tartottak a gyermekekkel foglalkozó szakemberek számára konferenciát kedden. Az érdeklődők nagy száma mutatja, valós problémáról van szó, amelynek kezelésében a jelzőrendszer résztvevőinek folyamatos kommunikációja nagyon sokat segíthet.
2024.11.26. -
A magyar közoktatásról
A magyar közoktatás helyzetképe és jövője, a Kárpát-medencében élő diákok érdekképviselete és a határon túli magyar nyelvű oktatás helyzetképe is szerepel a Nemzeti Ifjúsági Tanács PRIME (Promoting and Improving Existing Methods of Youth Participation) Projektjéhez kapcsolódó zárókonferencia témái között november 28-án.
2024.11.26. -
A digitális világ veszélyei
Az okostelefon függőség veszélyire hívja fel a diákok figyelmét az iGenerációért Egyesület. Az előadássorozatot az Arconic Alapítványa is támogatja. A vállalás szerint összesen 8 iskolában 70 előadást kell teljesíteniük az egyesüket tagjainak.
2024.11.26. -
Átadták az ösztöndíjakat
A Városháza Dísztermében rendezett ünnepség keretében adták át az Alba Regia tanulmányi ösztöndíjakat. Ebben a tanulmányi félévben összesen 58 fiatal tanulmányait támogatja Székesfehérvár Önkormányzata.
2024.11.25.
Karászi Kálmán tiszteletére avattak emléktáblát születésének 100. évfordulóján
Karászi Kálmán 1961-ben került Székesfehérvárra az akkori igazgatóság igazgatójaként. Korán kiderült róla, hogy rendkívül tehetséges mérnök volt.
Az 1960-as évek nagy állami építkezéseinek időszakában olyan műveket hozott létre az igazgatóság vezetőjeként, amelyek a mai napig is meghatározóak.
Ilyen munka volt például a Velencei-tó üdülőtóvá alakítása, vagy a pátkai, a zámolyi és a fehérvárcsurgói víztározók létrehozása, valamint, egy sor öntözési,- és egyéb mű létrehozása.
„Szerencsésnek mondhatom magamat, mert 1981-től két esztendeig még az ő igazgatása alatt dolgozhattam.
Azért neveztük el róla ezt a parkosított területet, mert ő volt a „honfoglalónk”.
1965-ben került a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a jelenlegi épületébe, ami azóta is a város egyik emblematikus épülete a parkkal együtt. Ő hozott ide minket és ő alakította ki az igazgatóság képét” - hangsúlyozta Tóth Sándor a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgató-helyettese.
„A mai emléknapunk délelőtt kezdődött, amikor szűk körben megkoszorúztuk Karászi Kálmán sírját a Szent Imre templom altemplomában, majd emléktáblát avattunk, amelyet követett az emlékülés, ahol az üdvözlő beszédek után előadások hangzottak el munkásságáról, örökségéről.” - tette hozzá Tóth Sándor.
Az emlékülésen köszöntőt mondott Láng István, az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója, Horváth Miklós Csaba, önkormányzati képviselő és dr. Szlávik Lajos, a Magyar Hidrológiai Társaság elnöke.
Karászi Kálmán életútját Szabó Mátyás, a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság nyugalmazott igazgatója ismertette, a Közép-Dunántúl vízügyi örökségéről Dr. Csonki István a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatója tartott előadást, majd a városvédő Karászi Kálmánt Csutiné Schleer Erzsébet, a Székesfehérvári Városszépítő -és Védő Egyesület alelnöke mutatta be.