-
Gépekkel segítik a várost
Mintegy 40 darab korszerű, jobbára akkumulátorral működő kisgéppel segíti a Városgondnokság közterületi munkavégzését a Makita Kft. A gépeket hétfőn a Városgondnokságon adta át a vállalat, amely minden évben más-más fehérvári területen segít társadalmi felelősségvállalásával.
2025.04.14. -
Okostanterem a Táncsicsban
Az oktatásban megjelenő új technológiák adta lehetőségek motiválják a diákokat és a tanulás hatékonyabbá válik – hangzott el hétfőn a Táncsics Mihály Általános Iskolában, ahol a frissen kialakított okostantermet egy angolóra keretében adták át. Székesfehérváron ezzel együtt már 14 általános iskolában szolgálja az oktató-nevelő munkát a XXI. századi technikával felszerelt terem, és idén még három helyszínen készül el.
2025.04.14. -
Átadták a munkaterületet
Indulhat a Krasznai és Udvardi utcákban az elkezdett fejlesztés második üteme. Átadták a munkaterületet. Útpályák, járdák, és csapadékcsatorna épül majd a beruházás keretében.
2025.04.14. -
Új eszközöket kaptak
Új, a város közterületein elvégzendő kisebb-nagyobb munkákhoz elengedhetetlen eszközöket kapott a Városgondokság. A felajánlás a Makita Kft. társadalmi felelősségvállalási programja keretében valósult meg.
2025.04.14.
Védelmi gyakorlat volt - katasztrófariadót jeleztek a szirénák

A lakosság védelme érdekében külső védelmi terv készítésére és gyakoroltatására kötelezettek azok a települések, amelyek vonzáskörzetében úgynevezett felső küszöb értékű – veszélyes anyagokkal foglalkozó – üzem működik. Székesfehérváron ilyen a FLAGA Gáz Kft. töltőüzeme, ezért a megyeszékhely is rendelkezik külső védelmi tervvel.

A résztvevőket dr. Cser-Palkovics András, polgármester köszöntötte, kiemelve: milyen jó, hogy „csak” gyakorlatra érkeztek a szakhatóságok, és remélhetőleg „élesben” ezt soha nem kell majd végrehajtani. Mint mondta, sok olyan információ hangzik el ilyenkor, ami évek óta nem változik és vannak új elemek is. Ezek mindegyike szükséges ahhoz, hogy biztosítsák azt a védelmet, amire a városnak, a lakosságnak szüksége van.
Dancs Norbert, hivatalvezető, a Helyi Védelmi Bizottság elnöke megköszönte, hogy mindenki vette a reggeli „riasztást” és megjelent a gyakorlat helyszínén. Az elmúlt hat évben – amióta az általa vezetett szervezet működik – mindenki jól vizsgázik. Ezért fontos a gyakorlati rész és a tapasztalatok elemzése, valamint az oktatási intézményekben a kiürítési terv évenkénti felelevenítése is.
Az elméleti előkészítés Udvardi János tűzoltó alezredes, a Székesfehérvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség polgári-védelmi felügyelője vezetésével zajlott le, melynek során a gyakorlaton résztvevők egy ilyen jellegű veszélyhelyzet esetén életbelépő protokollt vették át.
Valamennyi szervezet képviselője tájékoztatást adott arról, hogy a saját szakterületét érintően milyen intézkedéseket kellene meghozniuk a lakosság védelme és a károk felszámolása, valamint a veszélyhelyzet elhárítását követően az érintett területeken való helyreállítás érdekében.
Így a tűzoltók, a rendőrség, a mentők, az autópálya-kezelő, a MÁV, a kórház, az önkormányzat érintett szakterületei, a szakképzési iskolák fenntartója, a busztársaság, a közüzemi szolgáltatók, a népegészségügyi szolgálat, az állategészségügyi szolgálat, a polgárőrség, a közterület-felügyelet képviselői, valamint a lakosság tájékoztatásában érintettek is felszólaltak.
Az elméleti gyakorlatot követően hangzott fel a város különböző pontján a lakossági tájékoztató sziréna a „Katasztrófariadó” jelzéssel, majd a próbáról szóló tájékoztató szöveggel. Az oktatási intézményekben – így az általános és középiskolákban, valamint a felsőoktatási intézményekben – is ekkor szólaltak meg a tűzriadót jelző csengők, melyet hallva a diákok elzárkózási gyakorlatot hajtottak végre. A külső védelmi terv részleges gyakorlásának végét szintén a felhangzó sziréna hangja jelezte városszerte a „Veszély elmúlt” jelzéssel, és tájékoztató szöveggel a próba befejezéséről.