-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Végső nyugalomra helyezték Vitéz Smohay Ferenc magyar királyi zászlóst
A gyászmisét celebráló Spányi Antal megyéspüspök megemlékezésében felidézte vitéz Smohay Ferenc életútját, és emberi kvalitásait. Mint mondta: a zászlós történelmi idők tanúja volt, aki életével mutatta nekünk a magyarság, és a hazaszeretet útját.
Berdó Gábor nyugállományú százados, a Doni Kegyeleti és Bajtársi Szövetség elnöke búcsúbeszédében úgy fogalmazott: húsz esztendősen példaértékűen vezette a háborúban aknavető szakaszát.
„A keleti front poklába tudta varázsolni az otthon melegét. Nála idősebb katonái is felnéztek rá. Sosem küldte csatába az embereit – mindig oda vezette őket. Mély gyásszal emlékezünk rád, Feri bácsi, akitől olyan sokat kaptunk” – búcsúzott az elnök.
Vitéz Smohay Ferenc érettségi után vonult be sorkatonai szolgálatra a gyalogezredhez, karpaszományosként tartalékos parancsnoki képzésre. Az ezred mozgósítását követően a 2. magyar hadsereg kötelékében került az orosz frontra. 1943-ban a véres veszteséggel járó visszavonulás során, február 1-jén esett hadifogságba, ahonnan - 758 nap után - 1945. február 28-án tért haza.
A rendszerváltást követően vitéz Smohay Ferenc aktív résztvevője volt minden honvédelemmel kapcsolatos környékbeli rendezvénynek, megemlékezésnek. Tagja volt a Honvéd Hagyományőrző Egyesületnek, a Doni Bajtársi és Kegyeleti Szövetségnek, a Történelmi Vitézi Rendnek és tiszteletbeli tagja az alakulata emlékét őrző Magyar Királyi Szent István Honvéd Gyalogezred Hagyományőrző Egyesületnek.
A szertartáson a Magyar Honvédséget Garas László vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Parancsnokága törzsfőnök műveleti helyettese, Kriston István főtörzszászlós, a Magyar Honvédség vezénylőzászlósa, valamint Vokla János ezredes, az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred parancsnoka, egyben Székesfehérvár helyőrségparancsnoka képviselte. A honvédelmi miniszter képviseletében dr. Balogh András József ezredes, a miniszter kabinetfőnöke vett részt a szertartáson. Vitéz Smohay Ferenc emléke előtt lerótta kegyeletét Kun Szabó István vezérőrnagy, a Köztársasági Elnöki Hivatal Honvédelmi Irodájának vezetője is.
Forrás: honvedelem.hu