-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Beszélgetés a koronavírus hatásairól - a vírustagadóknak üzent a kórházigazgató
A koronavírus elleni vakcináról, a társadalmi szintű védettség eléréséről, annak a mindennapi életre gyakorolt hatásáról is szó volt azon a kerekasztal-beszélgetésen, amelyet a Prosperis Alba Kutatóközpont szervezett.
A vendégek dr. Cser-Palkovics András polgármester, Prof. Dr. Bucsi László, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház intézményvezetője, dr. Karsai Béla, a Karsai Holding Zrt. elnöke és Török Szabolcs tankerületi igazgató voltak, akik többek között arról beszélgettek, hogy mikor térhet vissza az életünk egy normálisabb kerékvágásba.
Érkezik az önkormányzati segítség a fehérvár vendéglátósoknak
Cser-Palkovics András polgármester felidézte, hogy egy évvel ezelőtt még nem tudtuk, mit jelent az, hogy folyamatosan maszkot kell viselnünk és elképzelhetetlennek tűnt az is, hogy nem mehetünk be a színház épületébe, vagy nem ihatunk meg egy kávét a Fő utcán. A polgármester kiemelte, hogy összességében szerénységre intette az embereket a vírus, a 21. századi embere "visszavehetett a nagyképűségéből". A gazdasági hatásokról szólva köszönetet mondott azoknak a cégeknek és dolgozóiknak, akiknek köszönhetően a vártnál kevésbé esett vissza a város iparűzési adóbevétele.
Szólt azokról a szektorokról is, amelyek a legjobban megérezték a válságot, ennek kapcsán bejelentette, hogy az Önkormányzat olyan csomagot dolgott ki, amivel segíthetik a fehérvári vendéglátósokat. "Túl azon a segítségen, amit a kkv szektornak tudunk adni a közel 2,5 milliárd forintos adókedvezménnyel, szeretnénk olyan támogatást nyújtani, ami kifejezetten a fehérvári vendéglátósoknak szól, önkormányzati nagyságrendben. Nyilván nem tudunk minden problémát megoldani, de szeretnén gesztust tenni, a túlélést és a munkahelyek megőrzését segíteni." - fogalmazott Székesfehérvár polgármestere.
Érzékletes adatokkal számolt be a koronavírus-helyzetről és üzent a vírustagadóknak Dr. Bucsi László, a Szent György Kórház igazgatója
Dr. Bucsi László elmondta, hogy naponta 3-4 beteg hal meg fehérvári kórházban koronavírusban és sajnos nem csökken a beáramló koronavírusos betegek száma. Jelenleg a koronavírusos osztályok telítettsége még mindig 2/3 és 3/3 között van. Hozzátette, hogy a fehérvári intenzív osztály betegeinek nagy részét még mindig a koronavírusos páciensek teszik ki. „Aki nem hiszi el még mindig, hogy baj van, szívesen elvinném egy vizitre a Covid-intenzívre”– tette hozzá a főigazgató, majd kiemelte, hogy elsők között kezdték el az egészségügyi dolgozók oltását. Elmondta, hogy az orvosok közel 100 százaléka kérte az oltást, aki nem, azok csak azért nem, mert éppen koronavírusosak voltak. Szólt arról is, hogy már látszik az egészségügyi dolgozók beoltásának eredménye: decemberben a fehérvári kórház egészségügyi dolgozói közül több mint százan voltak karanténban, jelenleg harmincan.
dr. Karsai Béla, a Karsai Holding Zrt. elnöke a kerekasztal beszélgetésen arról szólt, hogy felfedeztek egy új ipari lehetőséget és elkezdték a maszkok gyártását, valamint gyógyszerek, vitaminok, fertőtlenítőszerek csomagolóanyagát készítik el. Az elmúlt időszakban erősebb robotizáció is elindult az üzemeikben, így a dolgozók folyamatos tanulással magasabb hozzáadott értékű munkát végeznek.
Török Szabolcs tankerületi igazgató elmondta, hogy nagy próbatétel pedagógiai szempontból a veszélyhelyzet időszaka. Kiemelte, hogy a társadalom és a tankerület intézményei is jól vizsgáztak. Az igazgató köszönetet mondott az iskolák igazgatóinak, a technikai személyzetnek és pedagógus kollégáknak, valamint a diákok szüleinek is, akikre gyakran jelentős plusz terhet rak a kialakult helyzet, mégis maximálisan partnerek abban, hogy zavartalanul folyhasson az oktatás.