-
Koncert és kiállítás a belvárosban
Két művészeti programot is kínál a következő napokban a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház. Április 4-én, pénteken nyílik meg Szabó Lajos József festő kiállítása, míg április 8-án, kedden Gorsium hangjai címmel szerveznek koncertet.
2025.04.03. -
Együttműködés a tudomány szolgálatában
Szakmai együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar Geoinformatikai Intézete és a Szent István Király Múzeum. A csütörtökön délelőtt sajtónyilvános keretek között aláírt szerződés szerint a jövőben közös projektek és pályázatok kidolgozása mellett közös kutatóműhelyeket hoznak létre, valamint fórumot biztosítanak tudományos és gyakorlati eredményeik publikálására is.
2025.04.03. -
Beethoven tavasza
Beethoven műveivel találkozhattak a Partitúra bérlet fiataljai a Művészetek Házában. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekart Dobszay Péter vezényelte.
2025.04.03. -
Vörösmarty emlékülés
Mgkezdődött a Vörösmarty emlékév. A jeles évfordulón a költő nevét viselő irodalmi társaaság tekintett viszza a legenda életművére.
2025.04.02.
Kezdődnek az Aranybulla Művészeti Napok - kertmozi, kiállítás és koncertek Öreghegyen

Több mint húsz éve, az Öreghegyi Közösségi Ház egykori legendás igazgatója, Tóth István ötlete nyomán született meg az Aranybulla Művészeti Napok programjának ötlete.
A nagy múltú rendezvényen hagyományosan kiállítás nyílik és az ingyenes koncerteken jó zenéket hallhat a közönség – idén mindezekhez még egy kertmozi-vetítés is kapcsolódik.
A programsorozat előestéjén, augusztus 25-én, csütörtökön este 20.30 órától izgalmas filmet, a Gyilkos party című francia misztikus vígjátékot láthatja a közönség a ház hangulatos kertjében, belépők már válthatók a Barátság mozi honlapján, a www.baratsagmozi.hu oldalon.
Pénteken fotókiállítás megnyitójára invitálja a művészetkedvelőket az Öreghegyi Közösségi Ház: a Csókakőn élő Kiszely Krisztián Keleti végeken címmel állítja ki képeit.
A fotós Debrecenben született, a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban érettségizett, Fehérváron végezte el a fotós szakiskolát, volt sajtófotós, majd az Iparművészeti Egyetemen szerzett diplomát 1998-ban.
Sokáig kitartott az analóg gépek mellett, 2006-ban váltott digitális technikára. Fekete-fehér, szocio-riport jellegű képeit utazásai során, főleg Erdélyben készíti: azok a helyek érdeklik, ahol a táj, a környezet még érintetlen, az emberek még megőriztek valamit a múltból. 1991 óta folyamatosan fotóz, képein sokféle arc feltűnik a legegyszerűbb hegyi pásztortól a híres színészekig: 1995-ben Tolnay Kláriról készített sorozatot, amelyet Fehérváron is láthattak az érdeklődők.
Műveit egyéni és csoportos kiállításokon mutatta be, dokumentarista fekete-fehér képei szerepelnek a Photographic Marcadillo és a wonderzofphotography közösségi oldalán. A fotózás mellett tanít a bodajki Hang-Szín-Tér Művészeti Szakgimnáziumban, reklámfilmeket, cégarculatot tervez és zenél is: a Spencer Hill Magic Band tagja. 1992-ben Petzval József-éremmel, 2001-ben Pécsi József Fotóművészeti Ösztöndíjjal, 2006-ban megyei Príma díjjal ismerték el tevékenységét. Kiszely Krisztián kiállítását Zátonyi Tibor fotóművész nyitja meg augusztus 26-án, pénteken 19.30 órakor, a tárlat szeptember 23-ig látogatható.
A tárlatnyitó után Barabás Lőrinc ad koncertet. A trombitás-zeneszerző a budapesti improvizatív zenei élet aktív szereplője, egyik mozgatórugója. Az elmúlt tíz évben klubestjei és formációi termékeny talajt biztosítottak a jazz és az elektronika határmezsgyéjén kísérletező rokonlelkek számára. Olyan eseményeken tett szert szélesebb nemzetközi ismertségre, mint például a Montreaux Jazz Fesztivál, a londoni iTunes fesztivál, ahol Valerie June-nal játszott közösen, de olyan előadókkal is osztozott már a színpadon, mint a Thievery Corporation, Bonobo vagy Erik Truffaz. Live Act projektje dance ritmusokat, meditatív dallamokat és a köztük lévő összes árnyalatot gyúrja össze. Barabás Lőrinc a színpadon trombitával, billentyűkön, laptoppal és loop stationnel egyedül szólaltatja meg szerzeményeit. Minden élő előadása egy-egy izgalmas utazás váratlan, modern, törzsi világokba.
Szombaton este nyolckor egy másik zenei világ várja a közönséget. A koncerttermek egyik leggyakoribb repertoárdarabja, Muszorgszkij Egy kiállítás képei című zongoraciklusa hangzik el a fiatal zongoraművész, Szőcs Henrik előadásában.
A zeneművet Viktor Hartmann festményei ihlették, az estet ezeknek a képeknek a kivetítése teszi különlegessé. Szőcs Henrik a székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban érettségizett, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerzett diplomát 2019-ben.
Az Aranybulla Művészeti Napok zárásaként vasárnap este a Peet Project lép színpadra. A hegedű/ének, szaxofon, billentyű, basszusgitár, dob felállásban játszó Peet Project az egyik legtehetségesebbnek tartott, immár nemzetközileg is elismert fiatal hazai zenekar. 2009-ben elnyerték a Jazzy Rádió Dalversenyének fődíját, 2013 óta rendszeresen szerepelnek jelentős amerikai és hazai jazz fesztiválokon. 2013-ban „Év felfedezettje”, 2017-ben „Év albuma”, 2020-ban „Év dala” díjat nyerték el az USA legjobbnak választott jazz fesztiválján. Az amerikai Billboard Smooth Jazz Top 30 listán – a hazai zenekarok közül elsőként – eddig négy különböző dallal is szerepeltek. Lemezeiken vendégként olyan előadók működtek közre, mint Dave Koz, Paul Brown, Michael Lington, Marcus Anderson és a hazai jazz hegedűsök doyenje, Deseő Csaba. A hazai tévénézők 2015-ben a Hungary's Got Talent, majd 2017-ben és 2018-ban A Dal című műsorban is láthatták őket, de zenéjüket a jazz- és gasztro-fesztiválok közönségének sem kell bemutatni.