Két diákolimpiai aranyérmet szereztek a Sport Darts Club fiataljai

A Sport DC Fehérvár ifjúsági játékosai az elmúlt hétvégén az Országos Diákolimpia Döntőn vettek részt, és több remek helyezés mellett két aranyérmet valamint egy bronzot szereztek. Czipó Vivien a III-IV. korcsoportosok között leg veszteség nélkül diadalmaskodott, míg az V-VI. korcsoportban Kvács Patrik nagy küzdelemben győzött.
2014.03.11. 12:57 |

Fiúk, leányok külön 3 korcsoportban állhattak a táblák elé, és szinte az ország minden pontjáról érkeztek játékosok a megméretésre.

I-II. korcsoportban a fiúk között az első Diákolimpiáján szereplő Végh Bertold (Vörösmarty Ált. Isk. Székesfehérvár) 17. helyezést ért el!

I-II. korcsoportban Németh Réka (Vörösmarty Ált. Isk. Székesfehérvár) 3. helyezést szerzett és a tavalyi győzelme után ismét bizonyította tehetségét!

III-IV. korcsoport fiú küzdelmeiben Tóth István ( Munkácsy Ált. Isk. Székesfehérvár) 13. helyezést, Kaiser Richárd (Vörösmarty Ált. Isk. Székesfehérvár) 25. helyezést ért el.
III-IV. korcsoport Leányok küzdelmeiben Czipó Vivien (Kodolányi János Középiskola Székesfehérvár) állhatott a táblák elé. Vivi végig magabiztos játékkal, leg veszteség nélkül megvédte tavalyi címét és lett 2014 Darts Országos Diákolimpia Bajnoka!

V-VI. korcsoport Fiú versenyén Kovács Patrik (Bolyai Farkas Szakképző Iskola Ózd) és Németh Norbert (Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola Székesfehérvár) bizonyíthatta tehetségét. Norbi 25. helyezést ért el a kemény mezőnyben. Patriknak sikerült a címvédés, igaz az elmúlt időkhöz képest sokkal nehezebben. 4 év után elszenvedte első vereségért és így a döntőbe vigaszágról érkezett! A Döntő nagyon magas színvonalú volt, hiszen Patrik ellenfele Kocsis Tamás rendkívüli játékkal rukkolt elő! Patriknak ennek ellenére sikerült a címvédés és 2-0, 2-1 arányban győzedelmeskedett és lett a 2014 Darts Országos Diákolimpia Bajnoka!