Két éven belül teljes lesz a csatornázottság - beszélgetés Horváth Miklós Csaba önkormányzati képviselővel

  Horváth Miklós Csaba 1994-től folyamatosan tagja a városi képviselő- testületnek, a 2002-es választási év kivételével mindig egyéni körzetben győzött. Hosszú ideje képviseli a dél-öreghegyi és kisfaludi választókat a közgyűlésben, így pontosan ismeri a körzet valamennyi problémáját. Az elmúlt négy évben városfejlesztési tanácsnokként és sportbizottsági elnökként is dolgozott.
2010.12.14. 09:31 |
Horváth Miklós Csaba 1994-től folyamatosan tagja a városi képviselőtestületnek, a 2002-es választási év kivételével mindig egyéni körzetben győzött. Hosszú ideje képviseli a dél-öreghegyi és kisfaludi választókat a közgyűlésben, így pontosan ismeri a körzet valamennyi problémáját. Az elmúlt négy évben városfejlesztési tanácsnokként és sportbizottsági elnökként is dolgozott.
 
 
 Horváth Miklós Csaba 65 éves, mérnök. 1973 óta él Öreghegyen feleségével. Két felnőtt fia van. Hosszú ideje vesz rész Székesfehérvár közéletében. Több cikluson át képviselte a dél-öreghegyi és kisfaludi választókat a közgyűlésben. Az elmúlt négy évben városfejlesztési tanácsnokként és sportbizottsági elnökként dolgozott. A választókerület fő problémáján, a csatornázáson, az érintett önkormányzatok társulásának elnökeként igyekszik segíteni.
 
- Családiházas körzetet képvisel a közgyűlésben, elsősorban infrastrukturális jellegű problémákkal küzdenek. Hol tartanak jelenleg a fejlesztések?
- Hamarosan teljes lesz a csatornázottság. Azt, hogy ilyen sokáig kellett várnia eddig erre az öreghegyieknek, számos objektív akadálya volt. Öreghegy fekszik a legmesszebb a szennyvízteleptől, a befogadó kiépítése nem egyszerű dolog. A 90-es évek közepén korszerűsítették a szennyvíztelepet, közbe jött egy katasztrófaszerű helyzet Feketehegy-Szárazréten, és úgy döntött a testület, elsőként ezt a városrészt kell rendbetenni. Tavasszal végre nálunk is elkezdődik a kivitelezés és 2012 év végéig teljes lesz a csatornázottság. A korábbi ígéretek szerint 2002-re összközművesnek kellett volna lennie Fehérvárnak, csak közben romlott a város gazdasági helyzete és nem tudta saját erőből megoldani a csatornázást. Ebben a helyzetben kapóra jött a Kohéziós Alap, pályáztunk öt évvel ezelőtt, ez viszont azzal járt, hogy 4-5 évet csúszott a csatornázás. A szennyvízelvezetés 2012 december 31-ig kiépül, a nagy probléma ezzel megoldódik, viszont újabb feladat lesz a csapadékvíz elvezetés.
 
 - Milyen lehetőségek vannak arra, hogy ez a probléma is megoldódjon?
- A helyzeten könnyít, hogy a C 00 csapadékvíz elvezető nagyárok elkészül jövőre, abba be lehet kötni Öreghegy déli részét. Amíg viszont a szennyvízcsatorna nincs lefektetve az utcákba, addig nem lehet útépítés sem. Az a célunk, hogy ha meglesz a csatorna, utána folyamatosan készüljön el az úthelyreállítás csapadékvíz elvezetéssel együtt, mindezt 4-5 éven belül szeretnénk megvalósítani. Ezt azért kell előre ütemezni, mert ezek szintén milliárdos nagyságrendű kiadások lesznek. Miután hosszú éveken keresztül érdemi fejlesztés nem történt Öreghegyen, elvárható, hogy a város kiemelten kezelje Öreghegy-Ráchegy-Kisfalud-Börgönd lakóinak érdekeit és ebben várják majd a segítséget az ottélők a képviselőtestülettől.
 
- Hogyan próbálják javítani a közbiztonságot a körzetben?
- Körzeti megbízottunk már van és ígéretet kaptunk arra, hogy a következő években városrészi rendőrség is kialakításra kerülhet. Szükség is lenne rá, mert nagy a terület és sok betörés történik. 
 
- Az Öreghegy jellemzően pihenő övezet, de tervbe vették a városrész turisztikai vonzerejének növelését is. Milyen elképzelések vannak erre?
- Számos lehetőségünk van arra, hogy felélénkítsük a turisztikai életet. Például Öreghegyen olyan pincerendszerek vannak, ami nincs máshol a városban, ezeket az értékeket ki kellene használni. Akár borutat is ki lehetne alakítani. Számos hagyományos nagyrendezvényünk van a Donát napi búcsútól az Öreghegyi Mulatságokig, de a turisztikai vonzerő növeléséhez mindez nem elég, több kell.
 
- A 13-as választókörzet része Kisfalud is, ahol csak az utóbbi években gyorsult fel az urbanizáció. Hol tart jelenleg a városrész fejlődése?
- Kisfaludnak még mindig megvan az a bája, hogy az ember egy közösség részének érezheti magát. A közösségi ház megnyitása tovább erősíti az összetartozást, különböző klubok vannak, heti rendszerességgel találkoznak az emberek. A legnagyobb probléma jelenleg a közösségi közlekedés. Számos terv van arra, hogy javítsunk a helyzeten, többek között egy átkötő út építése és   körjárat kialakítása is felmerült, így nemcsak a 22-es, hanem a 24-es buszjárat is közlekedhetne Kisfaludon. A városrész szabályozási terve most van kialakítás alatt, még pár évbe beletelik, mire ebből valóság lesz. A cél, minél jobban bekapcsolni Kisfaludot a város életébe.