-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Két magyar régió Európa legdinamikusabban fejlődő területei között
Egy angol kutatóintézet tanulmánya szerint az európai Uniós 223 régiójából a magyarországi közép-dunántúli a negyedik helyet foglalja el a fejlődési lehetőségeket tekintve. (A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. honlapja.)
Az elemzés a nemzeti össztermék növekedését, a munkaerő képzettségét, a régió piacméretét és az uniós források felszívóképességét vizsgálta. Így került Fejér-, Komárom-Esztergom- és Veszprém megye, vagyis a közép-dunántúli régió, Prága, Közép-Magyarország és Pozsony után a negyedik EU-s helyre.
A közép-dunántúli régióban idén 3,5 milliárd forint hazai forrásra pályázhatnak. Bár ez a vártnál szerényebb összeg, csaknem egymilliárd jut a szilárd burkolatú közutak felújítására, 440 millió pedig a kis- és közép vállalkozások versenyképességének javítására. Idegenforgalmi fejlesztésekre 300 milliós a pályázati keret, önkormányzati közművesítésekre és kórházi-, rendelői műszerbeszerzésre több mint 300 millió jut a közép-dunántúli régióban ebben az évben.