Két perc alatt kettőt, egy félidőben négyet kapott a Vidi a Dnyiprotól

Az eddigi legerősebb ellenfél várt a spanyolországi edzőtáborban a Videotonra, és az ukrán Európa-ligás Dnyipro meg is mutatta, mennyivel jobb csapat. A meccs első perceiben két góllal sokkolta a fehérváriakat, ezt követte még kettő, szintén szünet előtt. A félidei 0-4 után nem lett súléyosabb a vereség, a második félidőben nem esett gól. Három mérkőzés után két döntetlen, egy vereség a Vidi mérlege a felkészülési időszakban.
2014.01.25. 19:05 |
Az eddigi legerősebb ellenfél várt a spanyolországi edzőtáborban a Videotonra, és az ukrán Európa-ligás Dnyipro meg is mutatta, mennyivel jobb csapat. A meccs első perceiben két góllal sokkolta a fehérváriakat, ezt követte még kettő, szintén szünet előtt. A félidei 0-4 után nem lett súlyosabb a vereség, a második félidőben nem esett gól. Három mérkőzés után két döntetlen, egy vereség a Vidi mérlege a felkészülési időszakban.

Ahogy megszokhattuk, José Gomes "kisérleti" csapatot küldött pályára, eddig például nem nagyon fordult elő, hogy Lupeta és Zé Luis egyszerre szerepeljen a csapatban. Ezért vagy sem, de kétszer két perc alatt fölényes győzelemhez elég gólt szerzett az ukrán ellenfél, az első félidő elején és hajrájában dupláztak Konopljankáék. A második játékrészben a fehérvári alapcsapathoz jobban közelítő összeállításban szerepelt a Vidi, Kovács István eltalálta a felső lécet, de az eredmény nem változott.

Videoton–Dnyipro (ukrán) 0–4 (0–4)
Videoton 1. félidő: Pajovics – Szolnoki, Caneira, Stopira, Nildo – Papp, Vítor Gomes – F. Oliveira, Haraszti, Lupeta – Zé Luis.
2. félidő: Calatayud – Brachi, Juhász, Vinícius, Mamadu – Sándor Gy., Vítor Gomes – Gyurcsó, Kovács I., Álvarez (Zsótér, 72.) – Nikolics.
G: Szeleznyov (1.), Konopljanka (2.), Giuliano (35.), Cseberjacsko (38.)