-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Két új kiadvány is népszerűsíti Fejér megye épített örökségét és kiemelt értékeit
A Fejér Megyei Önkormányzat az Agrárminisztérium által kiírt pályázaton nyert el mintegy 4 millió forint összegű támogatást a két kiadvány elkészítésére és kiadására.
A két kiadványt Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés mutatatta be, köszönetet mondva a szerzők alapos munkájáért.
A „Mesés Fejér megye” című könyvről elmondta, hogy a korábbi, "Mesés Fehérvár" című könyv mintájára készült és szerzője, Kész-Varga Mónika a fiatalok nyelvén, könnyed stílusban mutatja be a megye értékeit. A „Fejér megye értékei az ezer éves megye tükrében” című könyvről szólva a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke hangsúlyozta, hogy az MNL Fejér Megyei Levéltárának főlevéltárosa, Bödő István tudományos igényű munkájában a megyehatárok változását is bemutatja az elmúlt ezer évre vonatkozóan. A műből exkluzív kiadás is készült és angol nyelvre is lefordítják. Dr. Molnár Krisztián hozzátette, hogy mindkét kiadvány tökéletesen teljesíti a megyei önkormányzat célkitűzéseit arra vonatkozóan, hogy népszerűsítsék Fejér megye értékeit.
A „Mesés Fejér megye” című könyv szerzője, Kész-Varga Mónika a könyvbemutatón elmondta, hogy egy csapat munkája a kötet.
Kulcsárné Németh Mariann idegenvezető biztosította a háttérbázist, információkkal, adatokkal segítve a könyvben szereplő értékek bemutatását. Simon Erika fotói színesítik és ékesítik a kiadványt, a szerző vele együtt járta végig az értékhelyeket. A grafika, a könyv látványvilága pedig Hujber Krisztiánnak köszönhető. Kész-Varga Mónika kiemelte, hogy céljuk a fiatalok megszólítása volt és két kiadványt szerettek volna ötvözni: "Korábban megjelent már a Fejér megyei értékeket bemutató kiadvány, ami egy kicsit szűkebb részt takart be az értékekből, hiszen akkor még kevesebb érték szerepelt a listán. Ezt próbáltuk egyrészt kibővíteni, másrészt új köntösbe öltöztetni közvetlen, kötetlen hangvétellel. Próbáltuk azt a látványt is idevarázsolni, mint ami a Mesés Fehérvárban szerepel, sok fotóval és a kuriózumok kiemelésével" - mondta el a szerző, akinek könyvében értékes épületek, szobrok, tárgyak, arborétumok, népszokások és megyei programsorozatok is helyet kaptak.
Bödő István főlevéltáros A „Fejér megye értékei az ezer éves megye tükrében” című könyvről szólva elmondta, hogy már 2014-ben megszületett az ötlet, hogy össze kellene állítani egy olyan kötetet, amelyben Fejér megye történetét térképek segítségével mutatnák be.
A szerző elmondta, hogy a kiadvány Fejér megye épített örökségére helyezi a hangsúlyt, mégpedig oly módon, hogy a páratlan oldalon a térképek helyezkednek el, a páros oldalon pedig a megye épített örökségei láthatók: elsősorban kastélyok, hiszen Fejér megye korábban a kastélyok vármegyéje volt.