-
Költészet napja
A költészet napját József Attila születésnapjára emlékezve 1964 óta minden évben április 11-én ünneplik Magyarországon. József Attila 120 éves lenne, de ezen a napon van Márai Sándor születésnapja, ő 125 éve született.
2025.04.11. -
Ötszáz énekes
A hagyományokhoz hűen közös énekléssel, a kórusok köszöntésével és koncerttel indul az Alba Regia Gyermek- és Ifjúsági Kórusfesztivál. A háromnapos eseményen hat vendégkórus érkezik határon innen és túlról a házigazda, a Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI meghívására.
2025.04.10. -
A magyar költészet napja
Április 11, a magyar költészet napja. Ennek alkalmából számos program várja az irodalomkedvelőket Székesfehérváron is.
2025.04.10. -
Komolytól a könnyűig
A komolyzenei daraboktól a modern zenéig mindenféle dal felcsendült a Hermann Zeneiskola tavaszi koncertjén. A hangversenyen a magánének tanszék minden tanulója megmutathatta magát.
2025.04.10.
Két új kiadvány is népszerűsíti Fejér megye épített örökségét és kiemelt értékeit

A Fejér Megyei Önkormányzat az Agrárminisztérium által kiírt pályázaton nyert el mintegy 4 millió forint összegű támogatást a két kiadvány elkészítésére és kiadására.


A két kiadványt Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés mutatatta be, köszönetet mondva a szerzők alapos munkájáért.
A „Mesés Fejér megye” című könyvről elmondta, hogy a korábbi, "Mesés Fehérvár" című könyv mintájára készült és szerzője, Kész-Varga Mónika a fiatalok nyelvén, könnyed stílusban mutatja be a megye értékeit. A „Fejér megye értékei az ezer éves megye tükrében” című könyvről szólva a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke hangsúlyozta, hogy az MNL Fejér Megyei Levéltárának főlevéltárosa, Bödő István tudományos igényű munkájában a megyehatárok változását is bemutatja az elmúlt ezer évre vonatkozóan. A műből exkluzív kiadás is készült és angol nyelvre is lefordítják. Dr. Molnár Krisztián hozzátette, hogy mindkét kiadvány tökéletesen teljesíti a megyei önkormányzat célkitűzéseit arra vonatkozóan, hogy népszerűsítsék Fejér megye értékeit.
A „Mesés Fejér megye” című könyv szerzője, Kész-Varga Mónika a könyvbemutatón elmondta, hogy egy csapat munkája a kötet.
Kulcsárné Németh Mariann idegenvezető biztosította a háttérbázist, információkkal, adatokkal segítve a könyvben szereplő értékek bemutatását. Simon Erika fotói színesítik és ékesítik a kiadványt, a szerző vele együtt járta végig az értékhelyeket. A grafika, a könyv látványvilága pedig Hujber Krisztiánnak köszönhető. Kész-Varga Mónika kiemelte, hogy céljuk a fiatalok megszólítása volt és két kiadványt szerettek volna ötvözni: "Korábban megjelent már a Fejér megyei értékeket bemutató kiadvány, ami egy kicsit szűkebb részt takart be az értékekből, hiszen akkor még kevesebb érték szerepelt a listán. Ezt próbáltuk egyrészt kibővíteni, másrészt új köntösbe öltöztetni közvetlen, kötetlen hangvétellel. Próbáltuk azt a látványt is idevarázsolni, mint ami a Mesés Fehérvárban szerepel, sok fotóval és a kuriózumok kiemelésével" - mondta el a szerző, akinek könyvében értékes épületek, szobrok, tárgyak, arborétumok, népszokások és megyei programsorozatok is helyet kaptak.
Bödő István főlevéltáros A „Fejér megye értékei az ezer éves megye tükrében” című könyvről szólva elmondta, hogy már 2014-ben megszületett az ötlet, hogy össze kellene állítani egy olyan kötetet, amelyben Fejér megye történetét térképek segítségével mutatnák be.
A szerző elmondta, hogy a kiadvány Fejér megye épített örökségére helyezi a hangsúlyt, mégpedig oly módon, hogy a páratlan oldalon a térképek helyezkednek el, a páros oldalon pedig a megye épített örökségei láthatók: elsősorban kastélyok, hiszen Fejér megye korábban a kastélyok vármegyéje volt.