-
Felépült a kórhát új tömbje
Szinte minden részletében elkészült a kórház új belgyógyászati épülettömbje. Három emeletes épületet alakítottak ki összesen mintegy 120 ággyal, ami helyet ad majd a pulmonológiai, az onkológiai és az infektológiai osztályoknak is. A vadonatúj épületről most Magyarország Kormánya osztott meg egy videót.
2024.11.18. -
Megszépül a kis park
A Zsuzsanna-forrásnál több mint ezer évelő növényt ültetett a napokban a Városgondnokság. Ezen a területen nagyméretű vadgesztenyefák találhatók, amik méretükből adódóan teljesen leárnyékolják a parkot. Éppen ezért árnyéktűrő, gyeppótló növényeket válogatott a tervező Homoki László a Városgondnokság kertészmérnöke.
2024.11.15. -
Fákat és több ezer évelőt is ültetnek
A Városgondnokság kertészei elkezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem fog változni, minden marad az eredeti formában, de teljesen megújul a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújítják a sétányokat 832 négyzetméteren, fákat ültetnek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba.
2024.11.13. -
BIM alapú tervezés a Jákyban
Hétfőn délelőtt adták át a MASTERPLAST segítségével és támogatásával létrehozott új, digitális tantermet a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikumban. A teremben a diákok a BIM (Building Information Modelling/Management) tervezőprogram használatát tanulhatják meg.
2024.11.11.
Kétezer lámpatestet cserélnek le - elkezdődött a közvilágítás-korszerűsítési program
Elindult csütörtökön több mint kétezer darab fehérvári lámpatest cseréje Székesfehérváron. A kivitelező a Feketehegy-Szárazréten, a Bodrogi utcában kezdte a munkát, holnap az Öreghegyen és hétfőn a Maroshegyen is kezdődik régi világítótestek cseréje. A mostani cserével a 80W-os higanygőzös lámpákat 50W-os nátriumosokra cserélik, ami harmadával több fényt bocsát ki. Városszerte mintegy 120 utcát érint a korszerűsítés.
2016.12.15. 17:36 |
Elindult csütörtökön több mint kétezer darab fehérvári lámpatest cseréje Székesfehérváron. A kivitelező a Feketehegy-Szárazréten, a Bodrogi utcában kezdte a munkát, holnap az Öreghegyen és hétfőn a Maroshegyen is kezdődik régi világítótestek cseréje. A mostani cserével a 80W-os higanygőzös lámpákat 50W-os nátriumosokra cserélik, ami harmadával több fényt bocsát ki. Városszerte mintegy 120 utcát érint a korszerűsítés.
A városban összesen 12 ezer lámpatest található, melyből kétezer nagyon korszerűtlen mintegy negyven éves lámpa és ezeket az ún. higanygőz lámpákat kezdtük el kicserélni a mai nappal a városban, több mint kétezer oszlopon és mintegy százhúsz utcában – mondta Bozai István városgondnok. „A kornak megfelelő minőségű ún. nátriumos lámpatesteket szerelünk föl január végéig. A beruházás után a városban jellemzően a sárgásabb fényű világítótestek lesznek. Az energiamegtakarítás mellett pedig sokkal jobb lesz az utcák megvilágítása is” – mondta.
Szigli István a Feketehegy-Szárazrét önkormányzati képviselője elmondta, hogy a városrészben az elmúlt tíz évben mintegy kétszázzal nőtt meg a lámpatestek száma. Most összesen 17 utcát érint a Feketehegy-Szárazréten a korszerűsítés és mintegy 220 lámpatestet cserélnek le korszerűbbre. „Úgy gondolom, hogy jó döntés volt az, hogy a korszerűtlen lámpatesteket cseréljük le, ami a városrész esetében azt eredményezi, hogy minden oszlopon lesz közvilágítás. Közbiztonsági szempontból is nagyon fontos a lámpatestek cseréje, hiszen a szubjektív biztonságérzethez ez is hozzátartozik.” - emelte ki Szigli István.
Nemes Ferenc a Ronekó Kft tulajdonosa elmondta, hogy egyszerre több városrészben is dolgoznak a kivitelezésen a szakemberek. „Ma elkezdtük a Feketehegyen, holnap Öreghegyen folytatjuk, majd a Maroshegy után ismét visszajövünk a Feketehegyre. Most három, januártól pedig öt kosaras autó fog dolgozni városszerte, melyeknek a logisztikai kiszolgálását és a régi lebontott lámpatestek elszállítását is folyamatosan biztosítanunk kell. Terveink szerint pedig január végéig végzünk a munkával.” - mondta.
Többször felmerül a kérdés, hogy miért nem LED-esre cserélnek. A LED-es közvilágítás sajnos még mindig nagyon drága technológia és ma tíz éves élettartamot jósolnak ezeknek a gyártók, ráadásul nem lehet csak az égőt cserélni ezekben, hanem újra meg kell venni az egész lámpatestet. Több más magyar városban ahol LED-es lámpákat szereltek fel, a korábbinál gyengébb megvilágítási szintet tudtak elérni, ráadásul jelenleg még kétszer annyiba kerülnek a LED-es a lámpatestek, mint a nátriumosak és maximum 30 százalékos megtakarítást lehetne elérni. A mostani fejlesztéssel elérhető, hogy a városban egységes, jó megvilágítási szintet lehet biztosítani.