Kétgólos hátrányból is megnyerte a Graz az emléktornát

Sikorcin Ladislav duplájával 2-0-ra vezetett, mégsem nyerte meg az ifj. Ocskay Gábor-emléktorna döntőjét a Fehérvár AV19. A vendég graziak a második harmadban szépítettek, a harmadikban egyenlítettek, majd a hosszabbítást követő büntető-párbajban jobbak voltak a Volánnál. Így első alkalommal nyerték meg a tornát.
2015.09.06. 20:50 |

A Graz a héten edzőmeccsen kikapott a MOL-liga újoncától, a MAC-tól, így talán sokan azt gondolták, az EBEL-ben érdekelt Volán hazai pályán esélyesebb az osztrákoknál. Ennek megfelelően sokkal veszélyesebb is volt az első harmadban, az egyoldalú játék azonban csak tizenhat másodperccel a dudaszó előtt eredményezett vezetést, ekkor Sikorcin talált be emberelőnyből. A hazai fölény maradt a folytatában is,miként a válogatott csatár jó formája is, a 31. percben újabb góljával már kettő volt az előny.
De ezzel nem vált lefutottá a döntő, mert a Graz még a második harmadban visszajött a meccsbe. Első előnyét Poulsen használta ki, vagyis a vendégek felavatták a fehérvári kapuba visszatérő Hetényi Zoltánt. Nyílt hajrára volt kilátás, és az is lett, mert a sok hibával tarkított harmadik játékrész derekán egy kiugrást követően De Simone kiegyenlített. Több gól már nem esett a rendes játékidőben, ahogy a hétperces hosszabbításban sem. Büntetők döntötték el az Ocskay-emléktorna első helyének sorsát, ezeket pedig a graziak ütötték pontosabban. Vagyis egymás után másodszor nem nyerte meg tornáját a Volán, amely az első öt alkalommal mindig diadalmaskodott a korábbi nagyszerű kapitány emlékére rendezett eseményen.

Fehérvár AV19 - Moser Medical Graz 99ers 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-0, 0-1) - büntetőkkel.
Gl.: Sikorcin (2), illetve Poulsen, De Simone, Fornataro.