Kettős győzelemmel a Voláné a Szuperkupa

Küzdelmes meccsen, igazi kupahangulat közepette szerezte meg a Szuperkupát a SAPA Fehérvár AV 19. Ugyan a Dunaújváros a találkozót elején megszerezte a vezetést, ezzel összesítésben pedig egalizált, még a harmad végéig hármat ütve eldöntötte a kupa sorsát a Volán. A jégen a meccs után elkezdődött a visszafogott ünneplés, nem megfeledkezve arról, hogy másfél hét múlva folytatódik az EBEL középszakasza, az újabb nagy sikert természetesen a rájátszásba kerülés jelentené...
SAPA Fehérvár AV 19 - Dab.Docler 4-2 (3-1, 1-0, 0-1)
2014.02.12. 22:28 |
Küzdelmes meccsen, igazi kupahangulat közepette szerezte meg a Szuperkupát a SAPA Fehérvár AV 19. Ugyan a Dunaújváros a találkozót elején megszerezte a vezetést, ezzel összesítésben pedig egalizált, még a harmad végéig hármat ütve eldöntötte a kupa sorsát a Volán.

Szinte telt ház fogadta a Szuperkupa visszavágóján a csapatokat, vagyis a Volánt és a Dab-ot. A sok kemény csatát, nagy ütközéséket hozó összecsapás első gólját meglepetésre az Újváros szerezte, Szappanos Dávid talált Hetényi kapujába. Összesítésben ezzel egyenlő volt a párharc, a vendégek öröme azonban nem tartott sokáig, még a szünetig hármat lőtt Volán, végérvényesen eldöntve a Szuperkupa sorsát. Előbb Bahnam egyenlített kettős előnyben, majd egy perccel később Mihály egy remek szóló után juttatta előnyhöz a Fehérvárt. A harmadik gól ismét egy remek egyéni teljesítménynek volt köszönhető, Benk lövése talált utat az Acélbikák kapujába.

A nem túl szép játékot hozó középső harmad egyetlen gólja Sarauer nevéhez fűződött, a fehérvári csatár keresztbe elkorcsolyázott a Kohász kapuja előtt, majd a végsőkig kivárt, és csak utána lőtt, 4-1. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a jégen, a fehérvári idillbe csak Pavuk "piszkított" bele a záró húsz percben, bár ettől még nem vált nyílttá a megyei rangadó, 4-2-re nyert a Volán, összesítésben pedig 7-4-el bizonyult jobbnak a Dunaújvárosnál.

A jégen a meccs után elkezdődött a visszafogott ünneplés, nem megfeledkezve arról, hogy másfél hét múlva folytatódik az EBEL középszakasza, az újabb nagy sikert természetesen a rájátszásba kerülés jelentené...

SAPA Fehérvár AV 19 – Dab.Docler 4-2 (3-1, 1-0, 0-1)
Gólszerzők: Banham, Mihály, Benk, Sarauer, illetve Szappanos, Pavuk.