-
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09. -
Nemzeti gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.
2024.11.04.
Kevesebb leépítést terveznek a magyar munkaadók, mint az előző negyedévben
Munkaerőpiaci előrejelzés szerint a munkakeresők lehetőségei valószínűleg gyengék maradnak az elkövetkező három hónapban. Tíz munkáltatóból egy számol azzal, hogy növelni fogja humán kiadásait 2010 második negyedévében, míg 13 százalék csökkentést tervez. Tíz magyar munkáltatóból 7 pedig azt jelzi előre, hogy szinten tartja a dolgozói létszámot az április-június közötti időszakban, ebben a negyedévben ugyanis már stabilitást feltételeznek, így a munkáltatók számára megfelelő az aktuális dolgozói létszám.
2010.03.10. 07:39 |
A Manpower második negyedévre vonatkozó munkaerőpiaci előrejelzése szerint a munkakeresők lehetőségei valószínűleg gyengék maradnak az elkövetkező három hónapban. Az első negyedévvel összehasonlítva már enyhe növekedés várható a magyar munkaerő piacon.
Tíz munkáltatóból egy számol azzal, hogy növelni fogja humán kiadásait 2010 második negyedévében, míg 13 százalék csökkentést tervez. Tíz magyar munkáltatóból 7 pedig azt jelzi előre, hogy szinten tartja a dolgozói létszámot az április-június közötti időszakban, ebben a negyedévben ugyanis már stabilitást feltételeznek, így a munkáltatók számára megfelelő az aktuális dolgozói létszám.
A foglalkoztatási kilátások -9 százalékpontra hanyatlottak, ami 14 ponttal gyengébb az első negyedévhez képest. Az ipari termelési szektor kivételével az összes többi iparág munkaadói úgy nyilatkoztak, hogy az első negyedévhez képest erősítenék, vagy szinten tartanák a humán állományt. Kiss Judit, a Manpower Magyarország vezetője úgy látja, hogy a munkapiacon tapasztalható nehézségek ellenére vannak még lehetőségek. „A közmű szektor, valamint az idegenforgalmi ágazat munkáltatói pozitív várakozásokkal néznek a második negyedév elé. Emellett a callcenterek, valamint a szolgáltató központok munkaadói folyamatosan arról számolnak be, hogy nehezen tudnak több nyelven beszélő embereket találni."
Regionális kitekintésben a munkaadók a nyolc magyar régióból hatban az első három hónaphoz képest optimistábban tekintenek a munkaerő piaci lehetőségekre. A foglalkoztatási kilátások azonban még mindig negatívak a legtöbb régióban, ami azt jelenti, hogy több munkaadó tervez csökkenteni humán jellegű kiadásait, mint növelni. Az egyetlen kivétel a dél-dunántúli régió, ahol számottevően erősödtek a várakozások (+5 százalékra). A munkakeresők lehetőségei továbbra is az észak-magyarországi régióban a legrosszabbak, ahol -15 százalékra romlottak a kilátások.