-
Programok Sóstón
Folytatódnak az állat- és természetbarát gyerekeknek, felnőtteknek szóló programok a Sóstón. A Látogatóközpontban április 5-én, szombaton szervezik meg az újabb családi délelőttöt, ahol lesz mesetúra, játék és kézműveskedés, majd egy hét múlva, április 12-én bekapcsolódhatunk a Nászruhában a Sóstón című ökotúrába.
2025.04.03. -
Sárköz kincsei
Sárköz kincsei címmel szervez szakmai napot a Fehérvári Kézművesek Egyesülete április 5-én, szombaton 10.00 órától a Kézművesek Házában. Magyarország egyik leggazdagabb kultúrával rendelkező tájegységével kapcsolatban lesznek különböző témájú előadások, könyvvásár és szőttes, gyöngyös és népviseletbemutatók is.
2025.04.03. -
Fehérvári Diáknapok
A színpadi kategóriák bemutatói április 5-én és 6-án, szombaton és vasárnap zajlanak, különböző helyszíneken; a versenyprogramot pénteken és szombaton szabadidős programok is színesítik. A város huszonkét általános- és középfokú oktatási intézménye csatlakozott az idei Fehérvári Diáknapokhoz, nyolcszáztizenhét résztvevővel.A részletes program, a versenykategóriák fellépési sorrendjei a www.diaknapok.hu honlapon olvashatók!
2025.04.03. -
Bringadoktorok a Piac téren
Vasárnap újra rendelnek a bringadoktorok. A Piac tér – Selyem utca sarkán ingyenesen megvizsgálják, beállítják, megjavítják az arra rászoruló kerékpárokat, a hiányzó alkatrészeket pedig receptre írják fel a Bringásfehérvár önkéntesei.
2025.04.03.
Kiállítás nyílt a 160 éves Fehérvár-Komárom vasútvonal történetéről a VOKE-ban

Többek között régi jegyek, jegykiadók, lámpások, állomásképek, alaprajzok, térképek és fotók szerepelnek a gazdag kiállításon.
„160 esztendővel ezelőtt a gazdasági szükségszerűség hívta életre ezt a vonalat, jelesül az, hogy az észak-dunántúli és a felvidéki termékeket el lehessen szállítani a trieszti kikötőbe – ehhez csatlakozott az egy esztendővel később átadott Budapest-Székesfehérvár-Nagykanizsa vasútvonal, szintén a Déli Vasút üzemeltetésében. Ez a feladatot a vasútvonal egészen a Monarchia végéig teljesítette.
A Monarchia felbomlásával átkerül a vonal a MÁV kezelésébe, a gazdasági jelentősége megmaradt. 1920-ban Bodajkot összekötötték Balinkabányával és onnantól kezdve az 1990-es évekig sok ezer tonna szenet szállítottak.

A II. világháború után a kincsesbányai bauxitbányászat hívta életre Moha-rakodó vasútállomást, onnan szállították Ajkára a bauxitot.
Olyan nagy forgalmú vonal volt akkoriban, hogy még egy vágány építése is felmerült az 1970-es években, ami nem valósult meg, ahogyan a villamosítás sem, amelyhez még a tervek is elkészültek.
Az 1990-es évek visszaesése és gazdasági szerkezetátalakítása, majd a fuvarozási szokások megváltozása - a közutakra terelődése - okán a teherforgalom jelentősen visszaesett, jelenleg is, egy elhanyagolt kis mellékvonalként működik.
A mai napig is, mintegy száz ember dolgozik ezen a vonalon és biztosítja a forgalmat.” - emelte ki a tárlatot megnyitó beszédében Nádi Ferenc, a Székesfehérvár Forgalmi Csomóponti Főnökség vezetője.
A kiállítást Haraszti Gábor, a Tájak – Korok – Múzeumok egyesület elnöke is az érdeklődők figyelmébe ajánlotta, közreműködött Szalay Csilla és Rechner Csaba. Az esemény házigazdája Molnár Lászlóné, a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Ház intézményvezetője volt.
A kiállítás augusztus 19-ig ingyenesen megtekinthető egyéni látogatók és csoportok számára is.