-
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Kiállítással és színdarabbal ünnepelték az örmény kultúrát a Művészetek Házában
Huszonhét évvel ezelőtt, 1991. szeptember 21-én valósággá vált az örmény nép évszázados álma és alakult meg az Örmény Köztársaság saját kormánnyal, címerrel, zászlóval és himnusszal.
Ebből az alkalomból képzőművészeti kiállítással és vígjáték bemutatásával ünnepelt az örmény kisebbség Székesfehérváron, a Művészetek Házában.
Örményország spirituális varázsa címmel nyílt meg Ermone Zabel Martaian kiállítása, munkáinak ihletője az örmény miniatúrafestészet aprólékossága és színgazdagsága.
Ermone-Zabel Martaian egy Romániaba menekült örmény családból származik. 1973-ban született, 1998-ban a Babes-Bolyai kolozsvári egyetemen diplomázott közgazdaságtanból, de még azelőtt elkezdett érdeklődni az ikonfestészet iránt. Több csoportos és magánkiállítása is volt már, nem egy ezek közül Magyarországon is, hiszen már több, mint 10 éve Budapesten él, alkot és kiállít.
fotó: Pápai Barna
Az örmény miniatúrafestészet aprólékossága és színgazdagsága fő ihletője munkáinak, melyek mára már több külföldi magángyűjtemény értékes részét képezik. Nem csak ikonokat fest, illetve nem csak vallásos témájú képei vannak: például gyakran használja a páva motívumot, és a különböző növényeket és madarakat ábrázoló alkotásai is igen kifinomult technikára vallanak, a színek pedig egyszerűen káprázatosak.
A Művészetek Házában bemutatták a Hotel Yerevan című egyfelvonásos vígjátékot is.
A történet szerint az örmény Boghossian család lázas izgalommal készül szállodájuk, a Hotel Yerevan megnyitójára. Az utolsó simítások vannak csak hátra, mikor betoppan egy rejtélyes idegen, hogy mindent összezavarjon. Ráadásul a liftnek is lelke van. A Hotel Yerevan című komédia a bohózatokra jellemzően vidám, mégis elgondolkodtató bonyodalmakat ígér. Bepillantást enged a diaszpóra hétköznapjaiba, miközben megszeretteti velünk szereplőit minden tipikus jellemvonásukkal és örménységükkel együtt. A programok mellett hagyományos örmény finomságok, kóstolók várták a résztvevőket.