Kiálltak Székesfehérvár értékei és hagyományai mellett

Köszönjük a Kormánynak, hogy ismét kiállt Székesfehérvár értékei, hagyományai mellett!” – fogalmazott dr. Cser-Palkovics András polgármester az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiadott csütörtöki sajtóközleményben leírtak kapcsán. Az EKF 2023 címre pályázó városok meghallgatásáról szóló, valamint a pályázati anyagok és abban foglalt szakmai elképzelések megvalósítása melletti állásfoglalást a Kormány által létrehozott Európa Kulturális Fővárosa Tárcaközi Bizottság tette. 
2018.04.20. 17:28 |
Kiálltak Székesfehérvár értékei és hagyományai mellett
A Kormány által létrehozott Európa Kulturális Fővárosa Tárcaközi Bizottság az alábbi állásfoglalást hagyta jóvá az Európa Kulturális Fővárosa 2023 Szakértői Testület kiválasztási eljárásáról, melynek alapján a Testület a második körbe továbbjutó három városról – Debrecenről, Győrről és Veszprémről – határozott. Méltatlannak tartjuk a Szakértői Testület egyes tagjainak a pályázó városok meghallgatásán elhangzott ideológiailag előítéletes és elfogult kijelentéseit, melyek megkérdőjelezték a pályázó városok keresztény kulturális örökségét és történeti arculatát.

Eger már a 2010-es Európa Kulturális Fővárosa pályázatra is igényes programmal készült. Sokrétű tapasztalatait felhasználva most egy művészeti fókuszú pályázatot nyújtott be, amelyben központi szerepet kap a fény, a vizuális kultúra, a filmművészet. Az egriek jól döntöttek, amikor az előzetes kiválasztási ülés eredményhirdetése után is kitartottak elképzeléseik mellett. A Kormány által életre hívott Modern Városok Program keretében lehetőség nyílhat egyes programelemeket megvalósítani, amikkel Eger hosszútávon is gazdagodhat.

Székesfehérvár – mint Magyarország egykori koronázóvárosa és királyi székhelye – történeti értékeinek, európai kapcsolatainak bemutatását a kormányzat részéről fontosnak tartjuk, és meggyőződésünk, hogy ezzel az európai kultúra is gazdagodni fog. A város önkormányzata a pályázat részeként mutatta be azokat a beruházásokat, amelyeket a következő években meg fog valósítani. Továbbra is számíthat arra, hogy Magyarország Kormánya kiáll a közös történelmi értékeink megőrzése mellett és folytatni fogjuk az Árpád-ház, illetve a Modern Városok Programot.

Szombathely – az egykori vasfüggönyhöz legközelebb fekvő megyeszékhely – fontos szerepet szánt pályázatában annak, hogy bemutassa, hogyan lehet eltüntetni az európai megosztottság nyomait és a kultúra eszközeivel élénkíteni a gazdaságot. A római korban virágzó Savaria városának romjain felépült Szombathely továbbra is számíthat a Magyarország Kormányának figyelmére az értékeik megőrzésében és a térségi összefogás keretében megvalósítani kívánt programjaiban is.

Magyarország

  1. Ütemes menetrend

    Új menetrend szerint közlekednek az autóbuszjáratok Székesfehérvár és Tatabánya között. Az autóbuszok ezentúl több, az útvonalon található fontosabb megállóhelyen megállnak, a két város közötti utat pedig jellemzően 1 óra 20 perc alatt teszik meg.

    2024.12.14.
  2. Hétvégi vásárlás adományozással

    Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.

    2024.11.16.
  3. Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot

    A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.

    2024.11.15.
  4. A Magyar Jelnyelv Napja

    A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.

    2024.11.09.