Kikapott a Videoton a harmadik törökországi edzőmeccsén

Harmadik felkészülési mérkőzését játszotta a törökországi Belekben a Videoton, az ellenfél ezúttal a kétezres évek román futballjának egyik zászlóshajója, a korábban BL-résztvevő CFR Cluj volt. A két csapat jó iramú meccsén a kolozsvári gárda az argentin Sixto Peralta 65. percben rúgott góljával nyert 1-0-ra. A Vidi játékosai lest reklamáltak, ám a játékvezető megadta a gólt.
2010.02.10. 11:15 |

A kolozsvári csapat a 65. percben jutott előnyhöz: Lipták kétszer tisztázott, ám a harmadikra balról beadott, majd kapura lőtt labdát Sebők még kiöklözte, de a kipattanót végül Peralta a hálóba kotorta. A Vidi játékosai lest reklamáltak, ám a játékvezető megadta a gólt (0-1). A 69. percben Nagy kapott jó labdát Alvestől, de a kolozsvári kapus hárította a mintegy 20 méteres lövést. Dr. Mezey György ezt követően úgy döntött, hogy cserél: érkezett Lencse, Nikolics, Ponczók, Sitku, Farkas II, Szakály, Milanovics, Sifter, Andics és Tujvel, lejött a pályáráról Alves, Vujovics, Nagy, Farkas I, Polonkai, Sándor, Lázár, Lipták, Horváth és Sebők. A 79. percben Eleket is lecserélték, helyette Fejes András folytatta a játékot. Még a 89. percben is rohamozott a Vidi, Ponczók játszotta be magát a bal szélről középre, lövését azonban a román portás kiöklözte. A játékvezető hosszabbítás nélkül fújta le végül a találkozót.