Kikapott az elődöntőben, bronzért játszhat az U20-as válogatott

Finnország ellen játszott elődöntőt a fehérvári B-divíziós U20-as kosárlabda Európa-bajnokságon a magyar válogatott. A győztes már biztosan feljut az A-csoportba, a vesztes a bornzmeccsen harcolhatja ki ugyanezt - a tét tehát nagy volt a találkozó előtt. A negyedik negyedben dőlt el a meccs az északiak javára, akik döntőt játszhatnak vasárnap, a mieink pedig a harmadik helyért és a  feljutásért. Finnország - Magyarország 69-58
2015.07.18. 19:55 |

A finn válogatott minden meccsét magabiztosan nyerte korábban az EB-n, és ellenünk is 6-0-val kezdett. Pontosabban a center Odabasi kezdett így, hiszen minden pontot ő szerzett. Lassan indult be a magyar termelés, az első negyedben épp csak túljutott tíz ponton a csapat, a finnek nagyon figyeltek Perl Zoltánra. Aki aztán a második negyedben megrázta magát, nagy szerepe volt abban, hogy mínusz nyolcról három pontra zárkózott fel szünetig a Pór-csapat, amely kivételesen a lepattanókat is jobban szedte.
A Vodafone-sportcentrumban ismét nagyon sokan szurkoltak a mieinknek, s ha már Alba-játékos nincs a keretben, a fehérvári nevelésű Keller Iván tett a hangulatról. Öt pontjával átvette a vezetést a magyar válogatott. Igaz, Odabasi is jelezte, tartja jó formáját, megint hat ponttal nyitotta a félidőt a finnek centere. Perl sem hagyta szó nélkül mindezt, de jó ütemű triplákkal elhúztak a finnek. A negyedik negyedben ment tíz pont fölé először az előnyük, Hirvonen negyedik hármasánál már 58-45-re mentek az északiak. Innen már csak közelebb kreülni sikerült, de győzött az erősebb finn válogatott. Magyarország vasárnap 18 órakor a bronzért játszik - és a feljutásért az A-divízióba.

Finnország - Magyarország 69-58 (17-11, 10-13, 20-14, 22-20)
Legjobb dobók: Odabasi 27/3, Hirvonen 14/12, Michelsen 10/6, illetve Perl 20, Filipovity 9/3.