-
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13. -
Székesfehérvár Gazdaságáért
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat kedden este a Hiemer-házban. A 2024-es esztendő díjazottja Kis István, a Harman Becker Kft. korábbi ügyvezető igazgatója. A szakmájában elismert, köztiszteletben álló szakember Székesfehérvár gazdasági fejlődésének előmozdítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként vehette át az elismerést.
2024.12.04.
Kiszállási stratégia - cégeladás, utódlás nélküli cégértékesítés (hirdetés)
Az elkövetkezendő öt évben a hazai családi vállalkozások harminc százaléka generációváltáson fog keresztülmenni. A statisztikák szerint erre a kis- és középvállalati (KKV) szektor vállalkozásainak hatvan százaléka nincs felkészülve, az első generációváltást pedig a családi vállalkozások csupán egyharmada éli túl.
2016.10.03. 07:56 |
Az elkövetkezendő öt évben a hazai családi vállalkozások harminc százaléka generációváltáson fog keresztülmenni. A statisztikák szerint erre a kis- és középvállalati (KKV) szektor vállalkozásainak hatvan százaléka nincs felkészülve, az első generációváltást pedig a családi vállalkozások csupán egyharmada éli túl.
A cégeladás a normál működés, a cég életciklusának természetes eleme is lehet, ha a tulajdonos gyermeke/gyermekei nem szeretnék átvenni a családi vállalkozást, vagy ha a tulajdonosnak nincs utódja.
A kis- és középvállalatok tulajdonosai a legtöbb esetben passzív szereplőként találkoznak a cégértékesítés lehetőségével. Egy versenytárs, egy nagyobb külföldi szakmai szereplő, esetleg egy pénzügyi befektető keresi meg őket felvásárlási, befektetési szándékkal, ami az értéken kívül számos egyéb kérdést vet fel. A tulajdonos pontosan nem tudja – habár elképzelésekkel, vágyakkal nyilván rendelkezik – mennyit ér a cége, hogyan zajlik majd a folyamat, mi garantálja, hogy nem lesz kiszolgáltatva a vevőnek, biztos-e a jelenlegi-e a legjobb befektető, és kitől kérhet tanácsot, segítséget. Jellemzően ilyenkor fordulnak a tulajdonosok saját jogászukhoz, akik a társaság könyvelőjével és könyvvizsgálójával együtt megpróbálnak eligazodni a hosszú és bonyolult folyamat lépései között. Ebben az esetben általában arra sincs túl sok esély, hogy egy racionális piaci árat érjen el a tulajdonos a tapasztalt befektetőkkel szemben megfelelő felkészültség nélkül, nemhogy maximalizálja a kapott ellenértéket.
Hogy mennyit ér a cég, az sok mindenen múlik. A tulajdonosnak/tulajdonosoknak folyamatosan szükséges tisztában lennie a cég értékével és azzal, hogy ezt mi befolyásolja, hisz így tud olyan döntéseket hozni, amelyek növelik a cég értékét. A cégérték számolható, döntésekkel befolyásolható, külső tényezők függvényében is változhat. A tranzakciós ár alapvetően elvileg korrelál a cégértékkel, de nem feltétlenül, hisz befolyásolja a tárgyalási pozíció, de a cégről alkotott kép és a vele szembeni bizalom is.
Mekkora pénzösszegre lesz szükségem, amikor eladom a cégemet/vállalkozásomat?
Vegyük alapul a 65 éves kort, amely a jelenlegi nyugdíjkorhatár Magyarországon. Tegyük fel a kérdést: mennyi pénz akarunk a magunkénak tudni, amikor eladjuk a cégünket/vállalkozásunkat?
A fenti statisztika igazolja, hogy a legtöbb kis- és középvállalati szektor terve arról szól, hogy egész életen át keményen dolgozik, majd szegényes körülmények között megy nyugdíjba, vagy azért, mert nem figyeltek oda a kiszállási stratégiájukra, vagy azért, mert nem létezett a számukra kiszállási stratégia, és további problémát okoz nekik, ha a családi vállalkozás generációváltását sem tudják megvalósítani.
A leírtakra alapozva tűztük ki célul, hogy segítünk a kis-és középvállalati szektor tulajdonosainak mind a saját gondolataik, céljaik világos megfogalmazásában, mind a célok eléréséhez szükséges stratégia kialakításában. A programunk a kiszállási stratégia kialakításától kezdve a cégértékelésben, valamint adószakértő bevonásában nyújt segítséget az e területen érintett Partnereink számára.