Kitettek magukért a fehérvári ritmikus gimnasztikázók az első versenyükön

Az elmúlt hétvégén az alig fél éve alakult AlbaRG 12 fiatal ritmikus gimnasztikázója - akik életük első versenyén vettek részt - 7 arany, 4 ezüst és 4 bronzéremmel tért haza a Kaposváron megrendezett Berczik Sára Emlékverseny Nyugat-Magyarországi területi bajnokságáról. A versenyen 12 egyesület 230 versenyzője vett részt. Az AlbaRG-s lányok a szabadidő kategóriában 4 korcsoportban indultak.
2015.04.01. 12:09 |

A legfiatalabbaknál, a 7 éves Schmölcz Rebeka szabadgyakorlatával elbűvölte a zsűrit ezzel megnyerte a kisgyermek-kategóriát. Simon Laura arany-minősítéssel 5. lett, Béres Róza kitűnő versenyzéssel, egy jóval erősebb mezőnyben ezüst-minősítéssel a 7. lett. Összesített eredményeik alapján a csapat a 4. helyen zárt.
A gyermek korcsoportban - nagy meglepetésre - fantasztikus karikagyakorlatával Radics Panna aranyminősítéssel a 3. helyet szerezte meg. A Radics Panna, Nyiredi Kata, Wagner Bianka és Jecs Noa összeállítású csapat összesítésben megnyerte ezt a kategóriát! Mind a négy kislány magabiztos, hibátlan karikagyakorlatot-gyakorlatot mutatott be, további két arany egy ezüst és egy bronzminősítést szerezve a fehérvári csapatnak.
A serdülőknél egy nagyon erős mezőny lépett most szőnyegre. A lányoknak labdával vagy kötéllel kellett versenyezniük. Az AlbaRG lányai labdával mutatták be gyakorlatukat. Mind a négy versenyző majdnem hibátlan, magabiztos gyakorlatot mutatott be.
Rendek Panna aranyminősítéssel a 6. helyet szerezte meg, Gál Johanna, Béres Anna ezüst-, Kókány Hanna bronzminősítésnek örülhetett. Összesítésben a csapat a 3. helyen zárt! A juniorokat Tihanyi Lili képviselte, aki nagyon szép labdagyakorlatával aranyminősítéssel a 2. helyet szerezte meg.

Eredményeik alapján a május elején megrendezésre kerülő országos döntőre Schmölcz Rebeka, Simon Laura, Radics Panna, Nyiredi Kata, Wagner Bianka, Jecs Noa, Rendek Panna és Tihanyi Lili is bejutott.
Simon Orsolya így értékelt a verseny után:

„Nagyon nagy dilemma volt, hogy egyáltalán nekivágjunk-e a versenyzésnek még az idén, végül a szabadidős kategóriában mérettettük meg magunkat. Álmomban sem gondoltam, hogy alig fél éves közös munka után, életük első rg-s versenyén ennyi szép helyezéssel térünk majd haza. Mind a tizenkét kislány szinte tökéletes gyakorlatot mutatott be, a nagyobb lányok már kéziszerekkel is felléptek. Hatalmas siker ez mindannyiunk számára. Izgatottan várjuk a májusi országos döntőt, bár - reálisan nézve - itt már az is nagyon nagy dolog, hogy egyáltalán indulhatunk, komolyabb helyezésre itt tényleg nem nagyon számíthatunk. Jövőre mindenképpen egy kategóriával feljebb fogunk indulni és már most látszik, hogy 3-4 kislány akár komolyabb eredményekre is számíthat majd.

Terveink szerint, június elején megrendezzük az I. AlbaRG Kupát, ahol a székesfehérvári közönség is megnézheti a lányokat, megismerkedhet ezzel a gyönyörű, nőies sportággal.”