Kiütéses sikert aratott az Olimpija Ljubljana a Volán felett

Zsinórban négy győztes meccset követően az újabb győzelemért szállt harcba csütörtökön este a Sapa Fehérvár AV 19 az EBEL középszakaszának ötödik fordulójában. Az Olimpija Ljubljana ellen vívott mérkőzés azonban kijózanító pofonnal végződött: a szlovénok 8-2-es fölényes sikerrel térhettek haza. Ettől függetlenül továbbra is megvan az esélye a Volánnak a rájátszás elérésére, ehhez azonban győzni kell szombaton este Szlovéniában. Sapa Fehérvár AV19 – Olimpija Ljubljana 2-8 (1-3, 0-5, 1-0)
2014.01.30. 22:57 |
 Az elmúlt fordulóktól szokatlanul álmosan kezdte a csütörtöki mérkőzést a Sapa Fehérvár AV 19 együttese, melynek végén az első két percben meg is szerezték a vezetést a szlovénok. Ezt követően gyorsan jött az egyenlítő találat Andrew Saraurer révén, aki közelről vette be az Olimpija kapuját. A folytatásban aztán szó szerint beindult a szlovén henger, hiszen mindössze 21 másodperccel Saraurer gólja után Ken Ograjensek újra a Ljubljanát juttatta vezetéshez. Marty Raymond együttesének problémáját csak tovább tetézte, hogy a harmad vége előtt újabb gólt kapott a Volán, így 1-3-as eredménnyel fordultak a csapatok.

A második harmad aztán még az első harmadnál is rosszabbul indult, hiszen egy emberelőnyt kihasználva 26 másodpercet követően már 1-4 állt az eredményjelzőn. Majd ezután még gyorsan kettőt berámoltak nyugati szomszédjaink, így 1-6-os állásnál Rajna Miklós váltotta a kapuban Hetényi Zoltánt. Kollégájához hasonlóan neki sem volt azonban sok szerencséje ezen az estén: a harmad közepén ő is a hálóból szedhette ki a pakkot. A vendégek örömünnepét csak fokozta, hogy Andrej Hebar büntetőből saját maga harmadik, csapatának pedig a nyolcadik találatát ütötte a második harmad vége felé.

Az utolsó harmadban becsülettel küzdve, mindent megpróbált a Sapa Fehérvár AV 19, de így is csak egy Szirányi gólra futotta a fehérári hokisok erejéből. Ez betudható a szombatra való tartalékolásnak, hiszen Marty Raymond többet szerepeltette az utolsó harmadban a negyedik sorát. Ez a meccs tehát meglehetősen rosszul ért véget a Volán tagjainak, de kesergésre nincsen idő, hiszen szombaton a szezon legfontosabb mérkőzésén vághatnak vissza az Olimpija Ljubljanának Benk Andrásék.

Sapa Fehérvár AV19 – Olimpija Ljubljana 2-8 (1-3, 0-5, 1-0)
Gólszerzők: Sarauer, Szirányi, illetve Hebar (3), Ograjensek (2), Ross, Verlic, Pesut