Kiütéses Volán-győzelem az emléktorna első napján

Nem volt egy súlycsoportban a Miskolc a házigazda Fehérvár AV19-cel az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna elődöntőjében. Az EBEL-rajtra készülő házigazdák kilenc gólt lőttek a MOL-ligás borsodiaknak,LoVecchio mesterhármast ért el. A másik mérkőzésen Ljubljana - Graz 4-1, a vasárnapi döntőben a szlovén csapat lesz a Volán ellenfele.
2014.09.06. 22:29 |
Nem volt egy súlycsoportban a Miskolc a házigazda Fehérvár AV19-cel az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna elődöntőjében. Az EBEL-rajtra készülő házigazdák kilenc gólt lőttek a MOL-ligás borsodiaknak, LoVecchio mesterhármast ért el. A másik mérkőzésen Ljubljana - Graz 4-1, a vasárnapi döntőben a szlovén csapat lesz a Volán ellenfele.
Villámgyorsan vezetést szerzett, majd növetle is előnyét a Fehérvár AV19 a Miskolc ellen, így remek hangulat uralkodott a csarnokban, ahol korábbnan az emlékezésé volt a főszerep. A szurkolók a szokott módon, kiírásokkal, élőképekkel tisztelegtek a legendás 19-es, ifj. Ocskay Gábor emléke előtt. A csapat pedig egy harmad alatt lerendezte a meccset, Lovecchio kétszer, Kocsis és Sarauer egyszer köszönt be az első harmadban az ex-volános Bálizs Bencének. Metcalfe szépítése nem sokat számított, pláne, hogy a második harmadban is folytatta a gólgyártást a Fehérvár. LoVecchio hamar eljutott a mesterhármasig, Marino, Bartalis és Magosi is beszállt a gólszépségversenybe. Ebben a harmadban Boyle gondoskodott szépítésről, az utolsóban pedig már nem volt olyan nagy a különbség. De azért Macias gondoskodott róla, hogy ezt is a Volán nyerje. 9-2 lett a vége, jöhet a vasárnapi döntő, amelyben a Grazot 4-1-re verő Olimpija Ljubljana lesz az ellenfél.

Fehérvár AV19 - Miskolci JJSE 9-2 (4-1, 4-1, 1-0)
Gl.: LoVecchio (3), Kocsis, Sarauer, Bartalis, Marino, Magosi, Macias illetve Metcalfe, Boyle.