Kivonul a tőzsdéről és zártkörűen működő részvénytársaság lesz a Fevita

 A Fevita tavaly október 25-i közgyűlése a részvényeknek a Budapesti Értéktőzsdéről való kivezetéséről döntött. A társaság működési formája a kivezetést követően zártkörűen működő részvénytársaság lesz. A Székesfehérvári Hűtőipari Nyrt. részvényeit január 31-én kivezetik a Budapesti Értéktőzsdéről, a részvények utolsó kereskedési napja január 25.
2012.01.12. 07:42 |
A Székesfehérvári Hűtőipari Nyrt. (Fevita) részvényeit január 31-én kivezetik a Budapesti Értéktőzsdéről, a részvények utolsó kereskedési napja január 25. - tette közzé a társaság a BÉT honlapján.
 
A Fevita tavaly október 25-i közgyűlése a részvényeknek a Budapesti Értéktőzsdéről való kivezetéséről döntött. A társaság működési formája a kivezetést követően zártkörűen működő részvénytársaság lesz.. A kivezetést kezdeményező főtulajdonos C. E. C. Közép-európai Kereskedelmi és Tanácsadó Kft. a közgyűlésnek azzal indokolta a tőzsdéről való távozást, hogy a társaság gazdasági és egyéb érdekeit jobban szolgálja a részvények kivezetése és a működési forma megváltoztatása. A társaság összesen 933 ezer, ezer forint névértékű részvényeit 1999. március 22-én vezették be a tőzsdére.
 
 
 A Fevita közleménye szerint a döntést nem támogató, vagy a közgyűlésen meg nem jelent részvényesek 80 399 részvényre vonatkozóan nyújtottak be eladási ajánlatot a megjelölt határidőig. Ezek ellenértéke közel 144 millió forint volt -egy részvényre 1787 forint esik-, amit 2012. január 9-én kifizetett a társaság. A Fevita-részvények 89,78 százalékát közvetlenül birtokló C.E.C. közvetett tulajdona a kivezetésről szóló döntés meghozatalát, illetőleg az eladási ajánlatok megtételét és az eladásra felajánlott részvények ellenértékének megfizetését követően 97,52 százalékra emelkedett.
 
 Az élelmiszeripari cég értékesítésből származó konszolidált nettó árbevétele 2011 első kilenc hónapjában 4 milliárd forint volt, 7 százalékkal haladta meg az előző év hasonló időszakának forgalmát, az adózott nyereség 219 millióról 435 millió forintra nőtt. A 933 millió forint jegyzett tőkéjű társaság konszolidált saját tőkéje 2,12 milliárd forint volt tavaly szeptember 30-án.
 
 A Fevita részvényei a Budapesti Értéktőzsde B kategóriájában forogtak, a papírral utoljára 2011. december 30-án kereskedtek 1440 forinton. A kivezetést napirendre tűző közgyűlési meghívó megjelenését megelőzően 590 forintot értek a társaság részvényei, míg az elmúlt egy év legmagasabb árfolyama 1500, a legalacsonyabb 305 forint volt.
 

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.