-
Vár a Bástya!
Vár a Bástya! címmel szerveztek ma úgynevezett szociosétát diákok számára az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban, a szociális munka napja alkalmából. A fiatalok megismerkedtek a szociális ellátórendszerrel, a szolgáltatásokkal, a munkatársakkal, a szektorban rejlő továbbtanulási, képzési, munkavállalási lehetőségekkel.
2024.11.13. -
Jutalom önkormányzati dolgozóknak
Az önkormányzati intézmények 368 dolgozójának biztosít idén extra juttatást Székesfehérvár önkormányzata – adta hírül közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere. Dr. Cser-Palkovics András posztjában kiemelte, a SZÉP-kártyára történő 50 ezer vagy 100 ezer forintos utalások összesen 35 millió forintot tesznek ki.
2024.11.13. -
Lakossági fórum
Az új önkormányzati ciklusban több maroshegyi utca közigazgatásilag és választójogilag átkerült az 5. választókörzetbe. A változtatásra a megemelkedett népességszám miatt volt szükség.
2024.11.13. -
Civil támogatások
Kiírták a Nemzeti Együttműködési Alap pályázatait a civil szervezetek támogatására. A most megjelent, illetve megjelenő kiírásokkal kapcsolatban november 20-án részletes tájékoztatóra várják a szervezeteket a Vármegyeháza Dísztermébe.
2024.11.13.
Konferencia a turizmusfejlesztésről a Hiemer-ház báltermében
Mérföldkőhöz érkezett a 2009-ben megkezdett turisztikai fejlesztési munka Székesfehérváron. Az idegenforgalom fellendítésében érdekelt szereplők összefogásából számtalan program valósult már meg, ma pedig konferenciát szerveztek a további tervek és lehetőségek kidolgozásáért. A székesfehérvári szervezet által megrendezett konferencia egyben tagtoborzót is jelentett.
A cikkben VIDEÓ található!
2012.02.29. 14:52 |
Mérföldkőhöz érkezett a 2009-ben megkezdett turisztikai fejlesztési munka Székesfehérváron. A helyi turizmus fellendítésében érdekelt szereplők összefogására és a turizmus menedzsmentjének ellátására alapított Székesfehérvári Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft. konferencián számolt be a szervezet építését célzó projektről.
A konferencia előtt sajtótájékoztatót tartott a témában Bánki Erik az Országgyűlés Sport- és turizmusbizottságának elnöke, Brájer Éva Székesfehérvár alpolgármestere és Szegő Krisztina a Székesfehérvári Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Több, mint két évvel ezelőtt az akkori Turisztikai Bizottság vezetőjének kezdeményezésére Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Dunántúli Operatív Program támogatási rendszeréhez. KDOP-2.2.1/A-2009-0007 jelű „Helyi turisztikai desztináció menedzsment szervezet létrehozása Székesfehérváron” címmel. A pályázati feltételeknek megefelelően megalakult a Székesfehérvári Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft. - a székesfehérvári TDM szervezet -, mely a projekt kedvezményezettje és megvalósítója. Feladata egy olyan menedzsment szervezet felállítása, amely a város turisztikai értékeit feltárja, azokat kínálati csomagokká rendezve tudatos, összehangolt marketing tevékenységgel piacra juttatja.
Dr. Cser-PAlkovics András polgármester arról is beszélt a konferencián, hogy "ha Franciaországban vagy Németországban egy városnak olyan történelmi múltja lenne, mint Székesfehérvárnak, akkor csak ebből megélne." Mint mondta közös felelősségünk, hogy megmutassuk országnak-világnak magunkat és minél többen jöjjenek el hozzánk, a nemzet történelmi fővárosába.
Bár a projekt startja egészen 2011. elejéig húzódott, a Turisztikai Kft. az eltelt idő alatt számtalan esetben bizonyította létjogosultságát. A szervezet működése által lehetőség nyílt a korábban hivatali irodaként működő Tourinform Iroda működésének átalakítására, üzleti feladataok megvalósítására – pl. A királyi Bazilika történetéről szóló hiánypótló könyv kiadására -, idegenvezető – és szállásközvetítésre, városi rendezvények szervezésére, és a tavalyi év végén a Fehérvári Ajándékbolt megnyitására.
Mindezeken túlmenően az elmúlt időszakban a TDM szervezet a TDM pályázat megvalósításának előkészítésén fáradozott, amely nem kevesebbet jelent, mint megnyerni a turizmus helyi szereplőinek bizalmát, és elhitetni, hogy közös erőfeszítéssel elérhető az ágazat jelentőségének javítása. A szervezet létrejöttének kezdeményezői úgy gondolták, Székesfehérvár turisztiksi szerepe elmarad az elvárhatótól, amelyre elhelyezkedése és történelmi múltja determinálná. A TDM rendszer nyugati – és az elmúlt időszak pozitív magyarországi – példái azt tanusítják, hogy a egy turisztikai célpont (desztináció) úgy tehető igazán vonzóvá, ha a kínálat elemeit komplex módon egységes és markánsan meghatározható arculattal jelenítik meg. A TDM pályázat lehetőséget ad a desztináció márkázási folyamatának megvalósítására, s a végső cél elérésére: a látogatók számának növelésére és ezáltal a turizmusból származó közvetlen és közvetett bevételek növelésére. Ugyanakkor a turizmus fejlesztésére fordított valamennyi erőfeszítés a helyi közösség egészére is kihat, ennek hozadéka a helyiek kötődésének erősítése, és az életminőség javítása.
A TDM szervezet széles társadalmi bázison nyugvó szervezet, amelynek tagjai – önkormányzat, önkormányzati, állami, vagy egyházi intézmények, turisztikai szolgáltatók, civil szervezetek és magánszemélyek összefogásából jön létre. A tagok tudásukkal, tapasztalatukkal, természetbeni és anyagi hozzájárulásukkal biztosítják a TDM munkaszervezet fenntartását és hatékony működését. Ez a közös érdek-, és felelősségi rendszer jelenti a turizmus fejlődésének új irányát. A jelenlegi konferencia egyúttal „tagtoborzó” esemény is, hiszen a szervező Turisztikai Kft. azt reméli, minél többen csatlakoznak a szervezethez. Székesfehérvár MJV Önkormányzata, mint veető TDM partner a szervezet fenntartásának jelentős részét felvállalja, de szükség van a szolgáltatói szektorra is, hiszen azoknál, akik nap mint nap személyesen vendégül látják a turistákat, senki sem ismeri jobban a felmerülő igényeket és szükséges fejlesztési irányokat.