Kontinentális-kupa: nyolcgólos Volán-vereség

Papírforma eredménnyel zárult az Alba Volán-Dinamo Moszkva összecsapás a Kontinentális Kupa első napján, a kilenc NHL-játékossal felálló orosz sztárcsapat 8-0-ra verte a magyar bajnokot. Az első harmadban még jól tartotta magát a Cortina-legénység, a Moszkva hiába támadott többet, nem tudta feltörni a magyar védelmet, sőt, a Volánnak is volt egy-két ígéretes lövése, aztán a végeredmény másképpen alakult...

2005.01.08. 07:50 |

Papírforma eredménnyel zárult az Alba Volán-Dinamo Moszkva összecsapás a Kontinentális Kupa első napján, a kilenc NHL-játékossal felálló orosz sztárcsapat 8-0-ra verte a magyar bajnokot. Az első harmadban még jól tartotta magát a Cortina-legénység, a Moszkva hiába támadott többet, nem tudta feltörni a magyar védelmet, sőt, a Volánnak is volt egy-két ígéretes lövése.

A folytatásban sajnos már kijött a két csapat közötti különbség, bár tegyük hozzá: a fehérváriak több peches gólt is kaptak. Tulajdonképpen egy perc alatt eldőlt meccs, Babenko és Vorobjov találata után még hat ízben rezdült meg az Alba Volán hálója. A találkozó büntetőkkel zárult (pontazonosság esetén ez döntene), ebben a kategóriában a Volán volt a jobb (2-1!), köszönhetően a fiatal cserekapusnak, a bravúrosan védő Hetényi Zoltánnak. A nap másik meccsén Zvolen simán, 6-1-re verte a HC Milanót.

Alba Volán-Dinamo Moszkva (orosz) 0-8 (0-0, 0-4, 0-4)
Gól: Alba Volán-Dinamo Moszkva (0-0, 0-4, 0-4)
Gólszerzők: Babenko (24.), Vorobjov (25., 48.), Tyerescsenko (38., 53.), Szavcsenkov (39.), Sakrajcsuk (44.), Afinogenov (45.)

Másik mérkőzés:
HKM Zvolen (szlovák)-HC Milano (olasz) 6-1 (2-0, 2-0, 2-1)

Az állás: 1. Dinamo Moszkva 1/0 (8-0), 2. Zvolen 1/0 (6-1), 2. Milano 0/1 (1-6), 4. Alba Volán 0/1 (0-8).