Kosárlabda: fúzió a gyerekekért és a sikeres jövőért

A Fehérvári utánpótlás és a magyar kosárlabda történetében mérföldkőnek számíthat az a fúzió, melynek keretében egyesült a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, a Fejér Kosár SE, valamint a Fehérvár Kosárlabda Club. Az összeolvadásnak köszönhetőn a DKKA-nál a fiúk mellett immár lányokkal is foglalkoznak majd, a cél pedig nem kisebb, minthogy a jövőben akár NBI-es női csapatért is szurkolhassanak a fehérvári sportbarátok.
2014.08.05. 12:53 |
A Fehérvári utánpótlás és a magyar kosárlabda történetében mérföldkőnek számíthat az a fúzió, melynek keretében egyesült a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, a Fejér Kosár SE, valamint a Fehérvár Kosárlabda Club. Az összeolvadásnak köszönhetőn a DKKA-nál a fiúk mellett immár lányokkal is foglalkoznak majd, a cél pedig nem kisebb, minthogy a jövőben akár NBI-es női csapatért is szurkolhassanak a fehérvári sportbarátok.
 
A keddi sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a jövőben a meglévő szakemberekkel, közös úton haladva próbálnak, immár akadémiai berkeken belül felépíteni egy olyan utánpótlásbázist, mely nem csak a profi klubok számára adhat játékosokat, de a fehérvári és környéki gyerekekkel megismerteti és megszeretteti a sportágat.
 
Kiss János, a DKKA alapítvány vezetője: Fel szeretnénk építeni egy sikeres kosárlabda utánpótlásbázist. A sikerességhez egy-két dolog elengedhetetlen, egymásért vagyunk felelősek, ez bizonyos értelemben kötelességet jelent, a gyerekeket egészségesen kell nevelni. Nem szabad elfelejteni, hogy mekkora felelősség gyerekekkel dolgozni, arra gondolok, hogy ne legyen beképzelt egy gyerek attól, mert jó teljesítményt nyújt a pályán. Nem csak a szakmai tudást kell átadni a gyerekeknek, de gondozni is kell őket. Pszichológust, gyúrót, orvosi vizsgálatokat kell biztosítani a számukra, és természetesen a tanulásban is segíteni kell őket. A TAO egy olyan dolog, amely a mi segítségünkre is van, és a magyar sport egyik mozgató rugója. A nagy mennyiségű pénz elköltéséhez is felelősség kell, ehhez elkötelezett vezetőkre van szükség. Azt hiszem egy olyan sportvezetői, sportszakmai hátteret sikerült kialakítani, és ezeket az embereket megbízni a sportprogramok előkészítésével, akik maguk garanciák a sikerre. Bízom benne, hogy ez a munka pár év múlva meghozza azt a sikert, amire vágyunk. Fontos, hogy a fiúk és a lányok egy klubban tudnak dolgozni majd augusztustól, és így a lehetőségeket még jobban sikerül kiaknázni. Bízom benne, hogy sok támogatónk lesz, mert erre szükségünk van.
Dávid Kornél, az akadémia névadója: 15 évvel ezelőtt azért döntöttünk úgy, hogy létrehozunk egy olyan utánpótlás klubot, alapítványt, amely a sport és a kosárlabda szeretetére nevel. Ha nincs a TAO, és az Önkormányzat, akkor talán néhány év alatt elhalt volna ez a kezdeményezés. Most ott tartunk, hogy ezeknek a lehetőségeknek köszönhetően például már sokkal kevesebb teher hárul a szülőkre. Először ugye fiúkkal foglalkoztunk, de nagyon örülök, hogy most már lányokkal is dolgozhatunk. Köszönöm mindenkinek, aki lehetővé tette, hogy ma itt üljünk, és létrehozhassuk ezt, a magyar szinten egyedülálló akadémiát.
Turóczi Nóra, elnök, Fejér Kosár SE: 3-400 gyereket foglalkoztatunk, a célunk az, hogy itt, Fehérváron a női kosárlabda is magas szinten képviselve legyen. Amikor szóba került, hogy az utánpótlás-nevelés egységesítve legyen, akkor kértem egy kis gondolkodási időt, de a józanész amellett döntött, hogy ezt lépjük meg. Bízom benne, hogy sokan mellénk állnak, és nem csak férfi, de női vonal is egyre népszerűbb és sikeresebb lesz. A gyerekek nagyon örültek a fúziónak, és a szülők is mellé álltak. Hiszek benne, hogy együtt sikeresek leszünk.
 
Denk László, Fehérvár Kosárlabda Club elnöke: Amikor újra életre keltettük ezt nagy múltú klubot, akkor leültünk, megfogalmaztunk célokat, jöttek is az eredmények, látszott, jó úton járunk. Amikor jött a megkeresés és elkezdődtek a tárgyalások, akkor láttuk, hogy a célok mindkét oldalon hasonlóak, nagyon egybe vágott az, amit kaptunk, azzal, amit mi kitűztünk magunk elé. Nagyon szeretnénk, ha a jövőben ismét lenne felnőtt, női első osztályú együttes. Nagyon fontos, hogy profik mellett, minél szélesebb körben népszerűbb legyen a környéken a kosárlabda, és a sport.
Salamon Endre, női szakágvezető, DKKA: Nem minden alap nélkül indulunk, hiszen itt, az akadémián belül felépített, megszervezett munka zajlik, ezt kell adaptálni a női vonalon is. Komoly terveink vannak, a női fehérvári kosárlabda az elmúlt évtizedekben megmutatta erejét, a jelen talán nem annyira fényes, mint a múlt, de a női szakág azért jött létre, hogy jövő fényes legyen. A cél, hogy két év múlva utánpótláskorú játékosokkal ott lehessünk az NBI/b-ben. Most 12 csapattal indulunk a különböző bajnokságokban, a szakemberek jöttek a gyerekekkel együtt a többi klubból, velük egyeztetve zajlik majd a munka.

Peresztegi Nagy Ákos, férfi szakágvezető: Én egy visszatérő ember vagyok, még a kezdet kezdetén dolgoztam az alapítványnak. Egy hosszú út után tértem vissza, most pedig egy hosszú távú szerződést kötettem az akadémiával. Az elmúlt években felnőtt edzőként szerzett tapasztalataimat szeretném átadni a gyerekeknek. Az egyik legfontosabb cél, hogy ismét megtöltsük a felnőtt csapatot fehérváriakkal, fehérvári kötődésű játékosokkal.
 
Mészáros Attila, ifjúsági tanácsnok: Régi közös elhatározás után ülhetünk itt, az önkormányzat nevében köszönöm az itt ülőknek, hogy létrejött ez a fúzió. Mi az elmúlt négy évben is bizonyítottuk, hogy nagyon fontos számunkra a sport, de azt is elmondtuk, csak egységben tudjuk elképzelni a fehérvári sportot, nagyon örülök, hogy most ez, a kosárlabdában megvalósul.