-
Egészséges városok
Folytatódott az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesületének kétnapos székesfehérvári programja. A csütörtöki éves rendes közgyűlést követően, pénteken a Mercure Hotel Magyar Királyban rendezték a szervezet 36. szimpóziumát, melynek keretében városvezetői köszöntők és szakmai előadások hangzott el.
2024.11.08. -
Közgyűlési összefoglaló
Az új önkormányzati ciklus első rendes Közgyűlését tartotta pénteken reggel Székesfehérvár képviselő-testülete. Elfogadták a Szervezeti és Működési Szabályzatot, elindították a Krasznai és az Udvardi utcák útburkolatának teljes felújítását. Döntöttek új gyalogos-átkelőhelyek építéséről és arról is, hogy további tíz helyen bővül a zebráknál a gyalogosvédelmi rendszer Fehérváron.
2024.11.08. -
Tájékoztató a TOP Plusz forrásokról
Több mint 1,5 milliárd forint érkezik a Székesfehérvár környéki településekre. Molnár Krisztián és Törő Gábor a térség településeit érintő sikeres TOP Plusz forrásokról tartott sajtótájékoztatót.
2024.11.08. -
Átadták a Tamfarm Kft. új telephelyét
Új telephelyet alakított ki a Tamfarm Mezőgazdasági Szolgáltató Kft. Zámoly határában. Az 1,6 milliárd forint értékű beruházást ünnepélyes keretek között avatták fel.
2024.11.07.
Köszönet a pedagógusoknak! – ünnepséget és díjátadót tartottak a Hiemer-házban
Magyarországon először 1952-ben tartottak Pedagógusnapot. Ünneplésének többféle formája van hivatalos és intézményi szinten, illetve a gyermekek is köszöntik az óvodapedagógusokat és a tanáraikat. Szép hagyomány, hogy Székesfehérvár Önkormányzata ünnepség keretében fejezi ki köszönetét mindazon nevelési, oktatási szakembereknek, akik a város gyermekeiért, fiataljaiért dolgoznak.
Az idei ünnepséget a Hiemer-ház Báltermében rendezték meg. „A mai nap a köszönetnyilvánításról szól. (…) Fontos, hogy tudjunk megállni egy-egy pillanatban, ünnepelni, gratulálni, és ezt valamilyen módon, városi kitüntetések, díjak formájában kifejezni!” – hangsúlyozta ünnepi beszédében dr. Cser-Palkovics András polgármester. Hozzátette, hogy sok probléma van a köznevelésben fenntartótól és intézménytípustól függetlenül, emellett vannak szép eredmények, előrelépések is, azonban a mai nap a köszöneté.
Ez igaz Székesfehérvárra és az agglomerációra is, hiszen nem csak helyi gyerekek, diákok nevelése, tanítása zajlik a városban, hanem 30-50 kilométeres körből érkeznek ide a fiatalok nap mint nap.
„Jó lenne elérni, hogy ne csak az év egyetlen napján, hanem a szürke hétköznapokon is segítséget nyújtsunk a pedagógusoknak, így ők is segíteni tudják a gyerekeket, a családokat!” – emelte ki a városvezető.
A köszöntőt követően került sor az önkormányzati díjak, elismerések átadása.
A város oktatási életében végzett kiemelkedő szakmai munkájáért “Székesfehérvár Oktatásáért-díjat” vett át Béndek Gáborné, a Gyöngyvirág Óvoda óvodaigazgatója, aki 2016 óta vezeti az intézményt és több mint 40 éve részese a városi óvodások nevelésének. Munkájának jelmondata: egészséges gyermekből egészséges felnőtt. A városban elsőként a Gyöngyvirág Óvoda nyerte el az örökös Zöld Óvoda címet 2016-ban.
Ugyancsak díjazták Horváth Józsefet, a Vasvári Pál Gimnázium igazgatóját. Szakmai életútjának nagy része ehhez az iskolához köti őt, itt kezdte a pályáját, majd igazgatóhelyettes, és 2009-től igazgató lett. Aktívan részt vett a hatosztályos oktatási struktúra kialakításában és a Gimnáziumok Országos Szövetségének munkájában. Neve egybefonódott a Vasvárival, a jelenlegi iskola elképzelhetetlen nélküle.
Szintén díjat vehetett át Makó Margit, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar Természettudományi és Szoftvertechnológiai Intézetének mestertanára. A Kandó Kálmán Műszaki Főiskola Számítógéptechnikai Intézetében 1997-től főállású adjunktusként kezdett dolgozni. Immár 26 éve töretlenül tanítja matematikára a felnővő mérnökgenerációkat, az azóta már Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar néven működő székesfehérvári egyetemi karon.
Átadták a “Székesfehérvár Ifjúságáért”-díjat, a város fiataljaiért végzett kimagasló szakmai munka elismeréseként. Az idei díjazott Kovács Mária, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Bugát Pál Technikum pedagógusa. 27 évet dolgozott a Bugátban, magas színvonalon adta át a tudását és nevelt röplabdacsapatokat. Nevéhez fűződik a 23 alkalommal megrendezett Városi Diákgála, ahol tehetséges gyerekek lépnek fel, bemutatkozva többek között énekben, táncban, zenében és prózában.
Székesfehérvár oktatási életében a gyermekekért és a közalkalmazottakért végzett több évtizedes, magas színvonalú munkájáért Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vett át Jámbor Ferencné. 1982-ben diplomázott, majd csatlakozott a Székesfehérvári Bory Jenő Általános Iskolához, ahol alsó tagozatosokat nevelt. Nagy gondot fordított a mesterségbeli tudásának és a módszertani kultúrának a folyamatos fejlesztésére. Emellett kapcsolódott be az érdekképviseleti munkába, hosszú évek óta tagja a városi Érdekegyeztető Fórumnak.
Az ifjúság nevelésében, a diákok közéletre való felkészítésében egyre fontosabb szerepet kap a diákönkormányzatokban végzett munka. Az ünnepségen köszöntötték azokat a pedagógusokat is, akik a diákönkormányzatokat segítik.
Az esemény zárásaként Mészáros Attila alpolgármester mondott pohárköszöntőt. Köszönetét fejezte ki a pedagógusok munkájáért, amelyet az elmúlt évben a mintegy húszezer fiatalért végeztek a város nevelési, oktatási, szakképzési intézményeiben. Mint mondta, ez egy óriási felelősség! Ráadásul az idei tanév különleges volt, hiszen két év után újra kellett építeni a közösségeket. „Köszönjük, hogy Székesfehérvár ifjúsága továbbra is éled, virágzik, a fiatalok nagyon tehetségesek, ez pedig Önöknek is köszönhető!” – fogalmazott Mészáros Attila.
Az ünnepi műsorban közreműködött a Gyöngyvirág Óvoda és Török Laura, a XII. Fehérvári Versünnep különdíjasa.