-
Vukovár elestére emlékeztek
A Honvédő Háború Áldozatainak Emléknapján, valamint Vukovar és Skabrnja városok Áldozatainak Emléknapján koszorúzással és gyertyagyújtással emlékezett a 33 évvel ezelőtti tragédiára a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokságon szolgáló horvát kontingens. A megemlékezésen Székesfehérvár önkormányzatát Horváth Miklós Csaba alpolgármester képviselte.
2024.11.15. -
Az Alba Bástya is csatlakozik
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ is csatlakozik az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciójához, melyet a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervez az ország számos pontján, köztük Székesfehérváron is. A Központ munkatársai a Szent Flórián körúti Tesco Áruházban várják a támogatásokat, melyekkel a rászoruló családokat segítik.
2024.11.15. -
A lakosság véleményét kérdezi a kormány
A Fidesz-KDNP frakciószövetség felkérésére a kormány nemzeti konzultációt indított. Fejér vármegyében november 27-étől postázzák a kérdőíveket. A konzultáció céljáról Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők tartottak sajtótájékoztatót.
2024.11.15. -
Átadták az emlékdiplomákat
Idén is átvehették emlékdiplomájukat azok a pedagógusok, óvónők és oktatási szakemberek, akik ötven, hatvan, hatvanöt, hetven, vagy éppen hetvenöt évvel ezelőtt szereztek diplomát. A "színes" diplomások a Hiemer-ház Báltermében gyűltek össze az ünnepségre.
2024.11.15.
Koszorúzásokkal emlékeztek városszerte a 48-as forradalomra
Főhajtással tisztelgett Székesfehérvár és Fejér Vármegye Önkormányzata csütörtökön a 176 évvel ezelőtt történt forradalom és szabadságharc eseményeinek és hőseinek emléke előtt. A város ’48-as emlékhelyeinél koszorúzással emlékeztek a képviselők.
A Vörösmarty Mihály Általános Iskola Farkasvermi Úti Tagiskolájának udvarán álló Bem-szobor előtt az iskola diákjai Esik eső, karikára címmel adtak műsort.
Elhangzott Petőfi Sándor 1848 című verse, majd dramatizált párbeszédekből álló színjátékot adtak elő a fiatalok, amelyben egy nagyapa mesél unokájának a nemzet történelméről. A műsor a történelmi események felidézésével zárult, kiemelve, hogy 1848. március 14-én este jutott el Pestre a bécsi forradalom híre, ami arra buzdította a magyar fiatalokat, hogy nyilvánosságra hozzák a 12 pontban megfogalmazott követeléseiket és harcoljanak azok valóra váltásáért. Az ünnepi műsort követően Szigli István önkormányzati képviselő és Pálffy Károly alelnök helyezett el koszorút, valamint Földi Judit országgyűlési képviselő és a Vörösmarty Általános Iskola vezetői, illetve diákjai helyezték el az emlékezés virágait.
A Halesz ligetben a '48-as vértanúk emlékoszlopa a „haleszi felkelés” áldozatainak, annak a hat fehérvári polgárnak állít emléket, akiket 1849. augusztus 10-én fogtak el, majd Pesten végeztek ki.
A hősök emlékére Deák Lajosné és Viza Attila önkormányzati képviselők helyeztek el koszorút, akikhez a Történelmi Vitézi Rend tagjai csatlakoztak. A Szabadságharcos úti ’48-as emlékműnél Mészáros Attila alpolgármester és Szili Csaba vármegyei képviselő, a Fehérváron vándorszínészkét is élt Petőfi Sándor emléktáblájánál Molnár Tamás tanácsnok és Wilmek Tibor alelnök emlékezett.
A Pelikán Udvar bejárata előtt Lehrner Zsolt alpolgármester és Wilmek Tibor alelnök helyezett el koszorút.
A város óvodásai és kisiskolásai által kokárdával, zászlókkal feldíszített Petőfi-szobornál Farkas László önkormányzati képviselő és Pálffy Károly alelnök koszorúzott, akikhez a környékbeli intézmények és több civil szervezet képviselői is csatlakoztak.
Róth Péter alpolgármester és Pálffy Károly alelnök a forradalom és szabadságharcban aktív szerepet vállaló, székesfehérvári születésű Rónay Jácint püspök, bencés tanár, természettudós, író emléktábálája előtt hajtott fejet.