-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Koszorúzással emlékeztek a Nagy Háború hős, magyar katonáira
1918. november 3-án a Padova melletti Giusti-villában írta alá az Osztrák-Magyar Monarchia és az Antant azt a fegyverszüneti egyezményt, amely pontot tett a Monarchia első világháborús szereplésére, és egyben annak felbomlását is jelentette.
A pótjegyzőkönyv értelmében a csak november 4-én három órakor életbe lépett okmány értelmében – többek között – a csapatoknak azonnal be kellett szüntetniük az ellenségeskedést, a Monarchia hadseregét, a békeállományú hadosztályon kívül, le kellett szerelni. Az osztrák hadvezetés a béke aláírását követően azonnal értesítette csapatait a fegyverszünet részleteiről, az olasz csapatok azonban a pótjegyzőkönyv szerint cselekedtek, és még egy napig harcoló félként léptek fel. A háború utolsó napján több mint 300.000 monarchiabeli katona esett olasz hadifogságba.
Székesfehérvár központi első világháborús emlékművénél, a Fekvő katona szobránál – a padovai egyezmény aláírásának 103. évfordulóján – szerdán délután a város képviseletében Róth Péter alpolgármester, valamint dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, dr. Petrin László, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója és a Székesfehérvári Egyházmegye nevében Tóth Tamás esperes közösen helyezett el koszorút. A katonahősök emléke előtt a Magyar Honvédség hazai és nemzetközi alakulatainak képviselői, valamint a katonai hagyományőrző civil szervezetek tagjai is tisztelegtek.
A téren felcsendült a Takarodó dallama, felidézve a Nagy Háború katonahőseinek és az áldozatoknak az emlékét.