-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Koszorúzással és gyászmisével emlékeztek a Rác utcai II. világháborús mártírokra
„Ez egy nagyon szomorú nap a magyar és a szerb nép számára is. Számunkra az maradt, hogy imádkozzunk, valamint egyetértésben és szeretetben éljünk együtt és védjük a keresztény Európát.” - mondta az áldozatokra emlékezve Dalibor Milenkovity, szerb ortodox esperes, aki hozzátette, szeretné megemlíteni az elmúlt esztendők szerb-magyar együttműködését. „Az áldozatoknak örök emléke legyen, imádkozzunk értük, hogy az Úr befogadja őket az országába.” - zárta gondolatait az esperes.
„A háború ősidőktől fogva az emberiség sajátja. A XIX. századig a csatákat még a csatamezőkön vívták, majd az I. világháborút még az előző századi módszerekkel, de már modern fegyverekkel vívták, végül a II. világháborúban nem különült el a harcmező, hadszíntérré váltak a városok is.” - hangsúlyozta emlékező beszédében Vargha Tamás, honvédelmi miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, aki kiemelte: „borzalmas tragédiára emlékezünk, hiszen nem eltévedt golyó, vagy becsapódó akna végzett az áldozatokkal hanem szándékos gyilkosság történt.”
Az 1945. március 22-ről 23-ra virradó éjszakán a Rác utcában életét vesztette Németh Ferenc, a papi szeminárium könyvtárosa, Bakos István (44 éves), Baranyai József (81 éves), Berta József (21 éves), Felső István (46 éves), Fésű György, Gergely Ferenc (31 éves), Héger Ferenc, Kéri István (54 éves), Máté János (49 éves), Szőke József és Tóth István (28 éves). A kivégzettek között volt édesapja mellett állva Héger István 17 éves fiú is, akit hátulról nyakon ért a lövés, de csodával határos módon nem halt meg.
A megemlékezést követően koszorúzással tisztelgett az áldozatok emléke előtt Vargha Tamás, honvédelmi miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, Deák Lajosné és Viza Attila, önkormányzati képviselők, Sándorovits László, a Székesfehérvári Szerb Nemzetiségi Önkormányzat elnöke és Poklosi Péter, a Székesfehérvári Városszépítő és Védő Egyesület elnöke, majd a résztvevők helyezték el az emlékezés virágait. A megemlékezés gyászmisével zárult, amelyet Dalibor Milenkovity, szerb ortodox esperes celebrált.