Kötelező, de nehézkes Köfém győzelem

A Köfém SC tekecsapata hazai pályán fogadta, ezúttal a Tiszakécske gárdáját bepótolva a XIV. forduló elmaradt mérkőzését. A papírformára való tekintettel két ritkábban játszatott játékos (Gajárszky Tóth Péter és Asztalos Patrik) is lehetőséget kapott a kezdő csapatban, ezzel együtt a Köfém legyőzte ellenfelét.
2015.02.19. 13:11 |

A mérkőzést rendszerint az ifjúságiak kezdték, ahol tiszakécskeiek diadalmaskodtak 4-0-ra. Azonban Ifjabb Gelencsér Attila remek játékkal 486 fát teljesített, mellyel jócskán túlszárnyalta eddigi egyéni csúcsát!

A felnőtteknél elsőként Gajárszky T. Péter és Rendes Ádám léptek pályára. Péternek sajnos nem úgy ment a játék, mint egy héttel korábban az Oroszlány ellen, így a 68. gurítástól Kovács Zoltán próbálta menteni a menthetőt. Mindketten szereztek egy-egy szett-pontot, de az 508-as összfás teljesítmény kevésnek bizonyult az 537-el szemben. Rendes Ádám 547 fáig jutott, amivel magabiztosan, 4-0-ás szettaránnyal szerezte meg a csapatpontot 480-nal szemben, így az első sor után 1-1 volt az állás.
Utánuk Asztalos Patrik és Poroszlai Gergő következtek. Patrik 507 fát teljesítve, 1 szettponttal nem szerezte meg a csapatpontot és sajnos 52 fát is kapott ellenfelétől. Gergő próbálta hozni az utóbbi meccseken elért eredményét, amiben csak a kettes pálya gátolta, így végül 589 fát teljesített és 115 fával verte ellenfelét. Második sor után az állás 2-2 és +101 fa volt.

Befejező sorban Gelencsér Attila és Budai Ádám léptek pályára. Ádám az első pályájával nem igazán barátkozott meg ezen a napon, de hamar túltette magát rajta és szépen összeszedte magát, és az eredményét is, így 573 fát teljesítve, magabiztosan 36 fára távolodott ellenfelétől. Attila, a tőle megszokott módon küzdött az utolsó gurításokig, aminek köszönhetően 576 fáig jutva 14 fával verte ellenfelét.

Köfém Sc - Tiszakécske 6-2 (3300 - 3149)