Kötelező FKC-győzelem, döcögős játékkal az MTK ellen

Az első félidőben csak két góllal vezetett a Fehérvár KC a tabellán utolsó előtti MTK ellen, a vége pedig négygólos győzelem lett. A második félidő elejét kicsit megnyomták a fehérváriak, ezzel el is dőlt a meccs, a hajrá előtt már nyolc gól is volt a különbség. Bakó Botond szerint nem játszott megfelelő ritmusban a csapat, de így is meglett a kötelező győzelem.
Fehérvár KC - MTK 29-25
2014.10.31. 20:00 |
Az első félidőben csak két góllal vezetett a Fehérvár KC a tabellán utolsó előtti MTK ellen, a vége pedig négygólos győzelem lett. A második félidő elejét kicsit megnyomták a fehérváriak, ezzel el is dőlt a meccs, a hajrá előtt már nyolc gól is volt a különbség. Bakó Botond szerint nem játszott megfelelő ritmusban a csapat, de így is meglett a kötelező győzelem.

FEHÉRVÁR KC–MTK BUDAPEST 29–25 (14–12)

Fehérvár: Kiss É.. – Csáki 5, Isitate 1, Hajduch 2, Bogoszavljevics 3 (1), Horváth B. 1, Tanabe 1. Csere: Szavko (kapus), Tilinger 8 (5), Becséri 1, Lackovic 2, Mayer 1, Kazai 3, Májer 1.
MTK: Blazek – Varga N. 2, Valovics 5, Ábrahám 3, Wolf 2 (1), Barna 3, Szádvári 2. Csere: Kurucz (kapus), Balog B. 4 (3), Khouldi, Horváth D., Csuka, Kovács G. 2, Török P. 2.

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–4. 12. p.: 6–6. 18. p.: 8–8. 24. p.: 11–10. 28. p.: 12–11. 34. p.: 16–12. 40. p.: 18–14. 46. p.: 23–16. 52. p.: 26–18. 58. p. 29–22.

Bakó Botond: "Sajnos nem azt láttam, amit szerettem volna, kivéve a második félidő első negyed óráját, amikor eldöntöttük a mérkőzést. Akkor védekezésben és támadásban is olyan sebességgel játszottunk, amelyet elvárok. Ettől függetlenül negyvenöt percen keresztül negatív teljesítményt nyújtottunk, így nem játszhatunk. Ennek okát abban látom, hogy keveset tudtunk együtt gyakorolni, a formánk nem megfelelő, de ezeket félretéve ilyen hibákat nem véthetünk."