Kovács 10., Alekszejev 23. lett a római öttusa világkupán

A római világkupa döntőjének eleje és vége nem sikerült igazán Kovács Saroltának, aki hiába nyerte meg az úszást és a lovaglást is. A kombinált számot a mezőny éléről várhatta, de visszaesett, és végül tizedik lett. Alekszejev Tamara is jól lovagolt, a többi száma közepes volt, huszonharmadik lett. A litván Asadauskaite nagy futással nyert, Földházi Zsófiáé lett az ezüstérem.
2015.04.10. 18:39 |

A selejtezőben Kovács és Alekszejev is jól vívott, sajnos ezt nem tudták megismételni a döntőben. A Volán Fehérvár junior világbajnoka 18 győzelmet aratott a páston, ez minimálisan pozitív mérleget jelentett, Kovács Saci ezzel a 16. volt az első szám után. Úszásban és lovaglásban viszont remekelt, mindkét tusát megnyerte! A lovaspályán ehhez hibátlan teljesítmény kellett. Tamara a páston csak 24. lett 16 győzelemmel, és úszásban sem javított sokat pozícióján. A lovaglása neki is jól sikerült, 5. volt a mezőnyben, így az első húszból várhatta a záró számot.
A futás-lövészet kombináció nem a fehérváriakról szólt. Kovács 6 másodperc előnnyel indult egy igen tömör mezőny élén, sejteni lehetett, hogy közel hibátlan lövészet és jó futás kell előnye megtartásához. Mivel felkészülését sérülés nehezítette, fizikailag még javulhat. 13:25 perc alatt teljesítette a számot, csaknem egy perccel rosszabb idővel, mint Földházi Zsófia, aki remekelt és második lett. A litvánok világbajnoka, Asadauskaite 59 másodperccel Saci után indult, de elképesztő utolsó számmal az élre vágott, és nyert. Alekszejev Tamarának úgy tűnik, továbbra seme rőssége a kombó, 13:28 alatt tudta le, így a versenyben a 23. helyen zárt.