-
Vár a Bástya!
Vár a Bástya! címmel szerveztek ma úgynevezett szociosétát diákok számára az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban, a szociális munka napja alkalmából. A fiatalok megismerkedtek a szociális ellátórendszerrel, a szolgáltatásokkal, a munkatársakkal, a szektorban rejlő továbbtanulási, képzési, munkavállalási lehetőségekkel.
2024.11.13. -
Jutalom önkormányzati dolgozóknak
Az önkormányzati intézmények 368 dolgozójának biztosít idén extra juttatást Székesfehérvár önkormányzata – adta hírül közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere. Dr. Cser-Palkovics András posztjában kiemelte, a SZÉP-kártyára történő 50 ezer vagy 100 ezer forintos utalások összesen 35 millió forintot tesznek ki.
2024.11.13. -
Lakossági fórum
Az új önkormányzati ciklusban több maroshegyi utca közigazgatásilag és választójogilag átkerült az 5. választókörzetbe. A változtatásra a megemelkedett népességszám miatt volt szükség.
2024.11.13. -
Civil támogatások
Kiírták a Nemzeti Együttműködési Alap pályázatait a civil szervezetek támogatására. A most megjelent, illetve megjelenő kiírásokkal kapcsolatban november 20-án részletes tájékoztatóra várják a szervezeteket a Vármegyeháza Dísztermébe.
2024.11.13.
Közbiztonságról tartott eszmecserét a Diáktanács a rendőri vezetőkkel
Székesfehérvár rendőrkapitányával és a városi Rendőrkapitányság több vezetőjével folytatott megbeszélést ma délután a Székesfehérvári Diáktanács elnöksége. A fiatalok által kezdeményezett találkozóra a Városháza kistanácstermében került sor. Szóba került a belváros és az iskolák fokozottabb ellenőrzésének lehetősége, a polgárőrség intenzívebb bevonása és a hétvégi éjszakai randalírozások megakadályozása. A találkozó minden fél számára hasznosnak bizonyult.
2012.02.20. 17:30 |
Székesfehérvár rendőrkapitányával és a városi Rendőrkapitányság több vezetőjével folytatott megbeszélést ma délután a Székesfehérvári Diáktanács elnöksége. A fiatalok által kezdeményezett találkozóra a Városháza kistanácstermében került sor. Szóba került a belváros és az iskolák fokozottabb ellenőrzésének lehetősége, a polgárőrség intenzívebb bevonása és a hétvégi éjszakai randalírozások megakadályozása. A találkozó minden fél számára hasznosnak bizonyult.
A Diáktanács elnökségének több tagja Korompai István elnök vezetésével vett részt a találkozón. A rendőrséget Csizek Tibor rendőrezredes, Székesfehérvár rendőrkapitánya, Schekk Géza, a Közrendvédelmi Osztály vezetője, Brandl Csilla, a Bűnmegelőzési Alosztály vezetője és dr. Kovács Ferenc, a Közlekedésrendészeti Osztály vezetője képviselte. A vendégeket Mészáros Attila tanácsnok köszöntötte. Elmondta, hogy a tavaly októberben 45 fővel megalakult Diáktanács egyre intenzívebben veszi a fel a kapcsolatot az önkormányzattal és a különféle városi szervezetekkel.
A Diáktanács képviselői felvetették, hogy a közbiztonság szempontjából kritikus helyeken – a belvárosban, a buszpályaudvaron, az Alba Plaza és a vasútállomás környékén – fokozni kellene a rendőr jelenlétet, hiszen gyakran zaklatják, meglopják a járókelőket. Ugyancsak felmerült a fiataloktól annak igénye, hogy az iskolák környékén, a tanulóidő végeztével legyen több járőr és polgárőr, akik elrettentik az elkövetőket. A rendőrség részéről elhangzott, hogy a kapitányság csaknem 350 fővel van jelen 31 településen, így arra sajnos nincs kapacitás, hogy minden említett hely és iskola környékén biztosítsák a folyamatos szolgálatot. Csizek Tibor rendőrkapitány ígéretet tett arra, hogy felveszi a kapcsolatot a polgárőrséggel a problémák orvoslása céljából. A hatóság emberei ugyanakkor megjegyezték, hogy minden általános iskolában és két középfokú intézményben működik az iskolarendőr program, illetve alkalmanként különféle bűnmegelőzési előadásokat tartanak a tanulóknak. Felvetődött, hogy még ebben a tanévben több iskola bevonásával bűnmegelőzési versenyt szerveznek, ezt az ötletet valamennyi fél pozitívan értékelte.
Az egyeztetésen szóba kerültek a hétvégi randalírozások. A rendőrség képviselői elmondták: az italozó fiatalok gyakran rongálják a közvagyont, a játszótereket főként a Palotavárosban, a Tóvárosban, a Köfém lakótelepen, illetve a Lövölde úton és környékén. A 18 éven aluli elkövetők szankcionálására kevés törvényes út létezik és nehéz visszaszorítani az ilyen típusú bűnözést, ugyanakkor a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ fiatal munkatársai tanácsadással, programokba történő bevonással sokat segíthetnek. A Diáktanács tagjai felvetették annak lehetőségét, hogy helyezzenek ki bűnmegelőzésre figyelmeztető táblákat a segélyhívó számokkal együtt az Alba Plaza és a buszpályaudvar környékén, a rendőrség ebben partnerséget ajánlott.
A hétfői találkozót a résztvevők hasznosnak ítélték, hiszen kölcsönösen kaptak információkat egymás működéséről, feladatairól és véleményéről. Az egyeztetés az elérhetőségek cseréjével és a jövőbeni együttműködésre tett szóbeli szándéknyilatkozattal ért véget.