-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Közel 1400-an jelentkeztek a szeptembertől induló fehérvári felsőoktatási képzésekre
Közel 1400-an jelentkeztek a Corvinus és az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának szeptembertől induló képzéseire, ami jó eredménynek számít. Jól mutatja a fehérvári duális képzés népszerűségét, hogy az összes jelentkező 62 százaléka ilyen típusú képzésben szeretne részt venni. A jelentkezési adatokat a város polgármestere és alpolgármestere értékelte. Mint mondták reális cél, hogy felmenő rendszerben néhány éven belül 2-3 ezer hallgató tanuljon Fehérváron.
2016.04.18. 11:54 |
Közel 1400-an jelentkeztek a Corvinus és az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának szeptembertől induló képzéseire, ami jó eredménynek számít. Jól mutatja a fehérvári duális képzés népszerűségét, hogy az összes jelentkező 62 százaléka ilyen típusú képzésben szeretne részt venni. A jelentkezési adatokat a város polgármestere és alpolgármestere értékelte. Mint mondták reális cél, hogy felmenő rendszerben néhány éven belül 2-3 ezer hallgató tanuljon Fehérváron.
Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán mind az öt alapszak elindul nappali és levelező tagozaton. 2016 szeptemberétől az egyetem duális képzésein a villamosmérnök, a műszaki menedzser, a mérnök informatikus, a gépészmérnök, illetve a fölmérő és földrendező mérnök alapszakon. A Budapesti Corvinus Egyetem és Székesfehérvár önkormányzata még tavaly ősszel írta alá azt a megállapodást, melynek értelmében az egyetem hat alapszakot és két szakirányú továbbképzést indít Székesfehérváron szeptembertől. Gazdálkodás és menedzsment, pénzügy és számvitel, emberi erőforrások, nemzetközi tanulmányok, gazdaságinformatika illetve kommunikáció és médiatudomány szakra adhatták be a jelentkezéseiket a felvételizők.
A jelentkezési adatokból is látszik, hogy a duális képzés nagyon népszerű típusa lett a magyar felsőoktatásnak – mondta Cser-Palkovics András polgármester. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karára 1127 leadott jelentkezés volt, melyek közül 318-an az első helyen való jelölés, ami növekedett a tavalyi évhez képest. A jelentkezők kétharmada a közép magyarországi régióból érkezett de örvendetes, hogy érkezett Miskolcról és Kecskemétről is jelentkezési lap. Székesfehérvárról 218-an, Budapestről 129-en jelentkeztek, ami jól jelzi azt, hogy Budapestről Fehérvár felé is van élet a műszaki képzések terén is.
Az Alba Regia Műszaki Karon a mérnökinformatikus és a műszaki menedzser szakra jelentkeztek a legtöbben.
A Corvinus esetében 270 leadott jelentkezés volt a 240 helyre: leginkább a Közép-dunántúli régióból, de legtöbben Székesfehérvárról jelentkeztek. Rövid idő állt rendelkezésre, hiszen év elején lehetett bejelenteni, hogy indulnak a Corvinus fehérvári képzései, de jól mutatják az adatok, hogy hallgatói és munkáltatói oldalról szükség van ilyen képzésekre. „Szeretném mindenkinek megköszönni, aki segítette a fehérvári felsőoktatás fejlesztését, ami egyben Fehérvár jövőjének a kérdése is. Egy biztos, hogy ennek a munkának az elején vagyunk és sokat kell még dolgozni. Nem irreális annak a célnak a kitűzése, hogy felmenő rendszerben néhány év alatt 2-3000 hallgató tanuljon Fehérváron.” - mondta a város polgármestere.
A Corvinus Egyetem fehérvári képzései közül a gazdálkodási és menedzsment szakra jelentkeztek a legtöbben.
Örülünk annak, hogy szinte valamennyi fehérvári középiskolából érkezett jelentkezés a két egyetemre – mondta Mészáros Attila alpolgármester. Kiemelte a Tóparti Gimnáziumot, ahonnan a legtöbben jelentkeztek a Corvinusra, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karára pedig a Széchenyiből érkezett a legtöbb jelentkezés. A duális információs napokra is felhívta a figyelmet, hiszen május végéig lehet a cégekhez jelentkezni, melyek nyáron már az interjúztatást végzik majd. A duális képzéssel kapcsolatban kiemelte, hogy a Corvinus esetében a két duális szak volt a legnépszerűbb, ami a helyi ipar ösztönző erejének is köszönhető.