-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Közel 200 millió forintból újult meg az Alba Regia Műszaki Kar internetes hálózata és számítógépparkja
Az Óbudai Egyetem a „Felsőoktatási infrastruktúra fejlesztése” pályázata keretében elnyert keretösszeget a képzéssel, oktatással, kutatással kapcsolatos infrastruktúrájának és eszközparkjának fejlesztésére fordította a székesfehérvári telephelyén.
A projekt kapcsán dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy a hallgatóknak egyre korszerűbb tudásra van szüksége ahhoz, hogy megállják a helyüket leendő munkahelyükön, hiszen a technológia nagyon gyorsan fejlődik. "A technológia mögött levő tudás is egyre szerteágazóbb és ezek az eszközök egyre több dologra adnak lehetőséget." - tette hozzá a polgármester, aki szólt arról is, hogy a megfelelő eszközpark, hálózat és infrastruktúra alapvető ahhoz, hogy versenyképes tudást szerezzenek a hallgatók.
Prof. Dr. Kovács Levente elmondta, hogy az Óbudai Egyetem gyakorlatorientált intézményként elsők között fogalmazta meg az országban, hogy az ipar 4.0 irányába kell lépnie. Ehhez rengeteg ipari szereplőnek kell becsatlakoznia az egyetemi képzésbe, ugyanakkor már az alapozó képzésben biztosítani kell a megfelelő infrastruktúrát a hallgatók számára.
Ormándi Gabriella, az Óbudai Egyetem kancellárja szerint alapvető cél volt az informatikai eszközök cseréje és a WiFi lefedettség biztosítása. Ennek fontosságára a járványügyi helyzet is rávilágított: szeretnének a hallgatóiknak minél szélesebb tudást átadni akkor is, ha nincs lehetőség a hagyományos formában történő képzésre. A kancellár kiemelte, hogy csak a XXI. század színvonalának megfelelő eszközökkel lehet minőségi oktatást végezni, ennek jegyében szereztek be a grafikus és számításigényes programok futtatására is alkalmas mintegy 251 darab PC-t, 100 db laptopot, valamint építettek ki 10 Gbps sávszélességű internetkapcsolatot.
10 Gbps sávszélesség és Wi-Fi 6 rendszer az Alba Regia Műszaki Karon
A projekt részleteit Kulcsár Attila, ÓE Kancellária Informatikai Osztály alprojektvezetője ismertette. A fejlesztés eredményeként Székesfehérváron három helyszínen - a Budai út 45., a Pirosalma utca 1-3., és a Hosszúsétatér 8. szám alatt - valósult meg a WiFi lefedettség biztosítása a legmodernebb Wi-Fi 6 rendszerrel. Az oktatásban használt elavult számítógép állományt korszerű, a grafikus és számításigényes programok futtatására is alkalmas eszközökre cserélték le, összesen 251 db PC-t vettek a 13 laborba. Az új generációs tűzfal és aktív hálózati elemek cseréjével 10 Gbps sávszélességű gerinchálózatot és internetkapcsolatot építettek ki, valamint fejlesztették a könyvtári eszközparkot is A/2 és A/3 lapolvasókkal az egyetemi dokumentumok digitalizálásért. A beruházásnak köszönhetően továbbá az intézmény 100 db notebook-kal gazdagodott, ami a munkatársakat hatékonyan segítette az online oktatásra való átállás során.
A "FELSŐOKTATÁSI INFRASTRUKTÚRA FEJLESZTÉSE SZÉKESFEHÉRVÁRON" megnevezésű, EFOP-4.2.1-16-2017-00020 azonosítószámú projekt keretében az ÓE Alba Regia Műszaki Karon a számítógépes és az internetes hálózatot újították meg 2017.09.01 – 2020.09.28.-ig terjedő időszakban, az Európai Unitól és a Magyar Államtól kapott 198 477 001 Ft vissza nem térítendő támogatási összeg segítségével. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.
Prof. Dr. Györök György, az ÓE Alba Regia Műszaki Kar dékánja a projekt kapcsán köszönetét fejezte ki a résztvevőknek. Hangsúlyozta, hogy az Óbudai Egyetem abban a speciális helyzetben van, hogy az informatika és digitális technika nemcsak az oktatás eszköze, hanem tárgya is. Ennek megfelelően 3-5 évente meg kell újítani az eszközparkot, így reménykednek abban, hogy erre is lehetőség lesz majd a jövőben.
A rendezvényen részt vett Mészáros Attila alpolgármester, valamint az egyetem, a kar vezetői is.