Közel állt a csodához a Sapa Fehérvár AV 19

A Sapa Fehérvár pénteken megkezdte szereplését az osztrák jégkorong bajnokságban, Ulf Weinstock együttese a Acroni Jesenicét fogadta az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Az elrontott első harmad után már nem tudott fordítani a Sapa Fehérvár, amely hazai pályán szenvedett egygólos vereséget a szlovén Jesenicétől az osztrák jégkorongliga 2010/11-es idényének nyitófordulójában. Sapa Fehérvár AV19-Jesenice (szlovén) 4-5 (0-3, 2-2, 2-0)
2010.09.11. 09:51 |
A Sapa Fehérvár pénteken megkezdte szereplését az osztrák jégkorong bajnokságban, Ulf Weinstock együttese a Acroni Jesenicét fogadta az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. Az elrontott első harmad után már nem tudott fordítani a Sapa Fehérvár, amely hazai pályán szenvedett egygólos vereséget a szlovén Jesenicétől az osztrák jégkorongliga 2010/11-es idényének nyitófordulójában. Sapa Fehérvár AV19-Jesenice (szlovén) 4-5 (0-3, 2-2, 2-0)

A Volán szempontjából nagyon rosszul indult a mérkőzés Rok Ticar duplájával és Ziga Jeglic találatával a 19. percben már 3-0-ra vezetett a szlovén csapat. A folytatás sem alakult sokkal jobban, a második harmad elején Tomi Hafner és Wade Skolney is betalált a vendégek részéről, így már öttel ment a Jesenice. Az Alba Volán azonban nem adta fel és Vas Márton, valamint Mihály Árpád találataival még a játékrész vége előtt feljött 5-2-re.

A záró harmadban tovább folytatta a felzárkózást a Fehérvár, előbb Sofron István, majd Ladányi Balázs volt eredményes és a 49. percben már csak egy gólra voltak a szlovének. Ennél többre azonban nem futotta a hazaiak erejéből, így vereséggel kezdte az EBEL idei szezonját a székesfehérvári klub.

Férfi jégkorong, osztrák bajnokság (EBEL), 1. forduló:

Sapa Fehérvár AV19-Acroni Jesenice 4-5 (0-3, 2-2, 2-0)
Gólok: Vas M. (31.), Mihály (35.), Sofron (46.), Ladányi (49.) ill. Ticar (4., 19.), Jeglic (7.), Hafner (24.), Skolney (27.)