-
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.03.31. -
Tűzoltók a Városházán
Jürgen Schabel nyugalmazott tűzoltómester vezetésével a német testvérvárosból, Schwäbisch Gmündből érkezett tűzoltókat fogadott a Városházán pénteken Lehrner Zsolt alpolgármester és Viza Attila közbiztonsági tanácsnok.
2025.03.28. -
Nyílt nap a kórházban
Ismét nyílt napot tartottak a Szent György Kórházban. Ezúttal fehérvári és környékbeli végzős középiskolásokat vártak az egészségügyi intézménybe, annak érdekében, hogy minél többen válasszák az egészségügyet a későbbiekben hivatásként.
2025.03.31. -
Űrtechnológiai központ épül Martonvásáron
Elkészült a tartószerkezete annak a csarnoknak, mely hamarosan űrtechnológiai gyártó központnak ad majd helyet Martonvásáron. Magyarország legnagyobb űripari beruházása a tervek szerint 2026-ra készül el.
2025.03.31.
Közös múltból közös jövő – Pálos települések találkoztak Göncön

A története során többször feloszlatott és újjászerveződött Magyar Pálos Rend napjainkban négy kolostorral, központtal – Budapesten, Pécsett, Márianosztrán és Petőfiszálláson – működik, azonban az elmúlt évszázadokban, a mai határainkon belül és kívül, számos magyar település kapcsolódott szervesen az egyetlen magyar alapítású férfi és ma is létező szerzetesrendhez. Hogy ez a gazdag múlt a mában és a jövőben is erősítse a közösséget, ezért született az országos találkozó gondolata, amelyet június közepén immár 12. alkalommal rendeztek meg.
A legtöbb pálos település egykori kolostorok – különböző állapotban lévő maradványokkal, emlékekkel – helyszíne, míg Székesfehérvár a Nagyboldogasszony-, Nepomuki Szent János-templom (közismert nevén ciszterci templom) révén kötődik a Rendhez, hiszen 1773-ban, amikor a jezsuita rend feloszlott, a templomot és a rendházat a pálosok kapták meg (ez rövid időszak volt, mert a rendet II. József király 1786-ban feloszlatta.). Örökségük máig jelen van: Európa egyik legszebb sekrestyebútorzatának tartják a jobboldali rokokó sekrestyebútorzatot, ami a pálosok hagyatéka.
A Pálos Települések 12. Találkozójának a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Gönc adott otthont.
Nevezetességeiket, így a Károlyi Gáspár Múzeumot és Biblia kiállítást, illetve a Huszita házat is megismertették vendégeikkel. A település mellett, az erdőben van egy pálos kolostorrom, de elmúlt időszak esős időjárása sajnos nem tette lehetővé a szabadtéri misét, így a kisváros Szent Imre-templomában került sor a közös szentmisére.
Ennek végén a házigazda település polgármestere, Vinter István és Puskás Antal tartományfőnök atya köszöntötte a találkozó közel 100 résztvevőjét. A templomban adta át Gönc a találkozó vándorzászlóját is Pápa képviselőjének, akik a jövő évi program házigazdái lesznek.
Székesfehérvár városát Deák Lajosné, a család- és nemzetpolitikai ügyek tanácsnoka képviselte, aki immár rendszeresen kapcsolatban van a Magyar Pálos Rend képviselőivel.
Mint megfogalmazta: „A Lélek ott fúj, ahol akar” (Jn 3,8) – ez azt jelenti, hogy a mi kereszténységünk is akkor tud kiteljesedni, ha a szívünkkel és a lelkünkkel látunk. Fontosnak tartom, hogy a nemzet történelmi fővárosaként részt vegyünk ennek az értékes szellemiséget képviselő, valamint a fontos történelmi örökséget a mába és a jövőbe átörökítő közösségnek az életében.”
Pálos múltból pálos jövő – ez az országos találkozó mottója, ennek jegyében került sor több szakmai előadásra is.
A Rend fontosnak tartja, hogy a kapcsolatépítésen túl igazi közösség épüljön és a pálos örökség megőrzésében, fejlesztésében a tapasztalatokat is megoszthassák a települések egymással.
Idén júniusban jelent meg a Pálos olvasókönyv; az antológia eddig nem látott teljességgel mutatja be a magyar történelemmel és kultúrával szorosan összefonódó pálos rendet. Emellett az országban több jó példa látható egykori kolostorok és romok újjáélesztésére, újjáépítésére. A tudomány és a múzeumok körén túl még a természetjárásban is összeköthetőek a pálos települések – erre mutat példát a nemrég elindult Pálos út – A Természetben a Természetfelettivel kezdeményezés, amelyhez szintén várják a csatlakozókat.