-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Központban a családbarát szemlélet a székesfehérvári Grundfos-nál
A családbarát szemléletről hallhattak szerdán reggel a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. előadótermében a székesfehérvári piaci szereplők képviselői. A vállalati világban az elmúlt évtizedben bebizonyosodott, hogy a munkavállalók számára kiemelten a fontos, mennyire támogató és családbarát egy munkahely.
A Grundfos 2018-ban lett minősített családbarát vállalat.
A cég 2019 óta pedig mentorvállalatként szorosan együttműködik a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvánnyal, akikkel együtt aktívan részt vesznek a vállalati kultúra családbaráttá alakításában. Ennek jegyében rendezték meg A családbarát szemlélet közösségformáló ereje rendezvényt, melynek során a gazdasági szereplők képviselői szakemberektől kérdezhettek, valamint megoszthatták saját tapasztalataikat.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében a székesfehérvári gazdasági szereplők fontosságát emelte ki. Ahogy fogalmazott, az ipar önmagában nem vállalkozásokat jelent, hanem azt a több tízezer embert, aki a gazdaságban nap mint nap dolgozik. „Ez az alkalom ezeknek az embereknek a mindennapjairól szól, és nem mindegy, hogy amikor ők a munkahelyükön vannak, hogyan érzik magukat. Fontos, hogy egy munkahely a szakmai kihívás mellett feltöltődést és stabilitást is jelentsen.” – fogalmazott a munkavállalók érdekeiről a városvezető, majd hozzátette: az új generációk munkaerőpiacra lépésével még fontosabb, hogy egy vállalatnál családbarát, otthonos környezet alakuljon ki. Mint elhangzott, a fiatalok ott fognak élni és dolgozni, ahol jól érzik magukat, így a székesfehérvári cégeknek globális szinten kell versenyezniük a munkaerőért. A polgármester elmondta, az Önkormányzat több mint 4000 embert foglalkoztat a városban, így a tanácskozáson elhangzó jógyakorlatok akár a közigazgatásban is előkerülhetnek.
A Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány vezetője, Ujvári Enikő több mint egy évtizede, 2012-ben tette le a Balansz Program alapjait. A program a munka-magánélet egyensúlyt, a munkáltató és a munkavállaló közötti empatikus, családbarát kapcsolatot hivatott segíteni. A Balansz közössége ma már több mint 600 aktív vállalatot számlál, így közel 110.000 munkavállaló és családja életét teszi könnyebbé.
„Tudomásunk szerint a Balansz Program az első olyan civil megmozdulás, ami a munkaerőpiacot célozta meg a munka-magánélet témájával, illetve a családbarát gyakorlatokkal akkor, amikor még ez nem volt ennyire egyértelmű.” – idézte fel a kezdeteket Ujvári Enikő. A vezető kiemelte a Grundfos szerepét a Balansz Programban, hiszen a cég mentorvállalatként segíti mind az alapítvány, mind a programhoz csatlakozó vállalatok munkáját a szemlelétformálásban. Ujvári Enikő szerint a közösségépítés és a jógyakorlatok megosztása a versenyszférában is működőképes, ennek érdekében olyan közös nevezőket kellett találniuk a cégeknek, mint például egymás munkájának elismerése. A Három Királyfi, Három Királylány vezetője elmondta, hogy tapasztalata szerint sokat fejlődött vállalatok családbarát hozzáállása az elmúlt évtizedben.
A Grundfos már a Balansz Program előtt is aktívan dolgozott a családbarát munkahelyi környezet megteremtéséért, a programhoz való csatlakozással azonban szervezett keretek között tehetik mindezt – emelte ki a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. ügyvezető-igazgatója Udvar Csaba. A vállalat nem csak a saját közösségében, hanem a Balanszhoz csatlakozó cégekkel is aktív kapcsolatot ápol, rendszeresen osztják meg tapasztalataikat, új módszereiket. Udvar Csaba arról beszélt, a legnagyobb kihívás az, hogy ezeket a megoldásokat a céges kultúrába is beillesszék. A hétköznapok színesítése érdekében rendszeresen szerveznek rekreációs programokat, családi napokat és részt vesznek a városi aktivitásokban is. Ahogy az ügyvezető igazgató fogalmazott, a céljuk az, hogy jó érzés legyen a Grundfosnál dolgozni – és ezt a munkavállalóik közül mindenki saját maga is így tapasztalja meg.