-
Beethoven tavasza
A Somorjai sorozat keretén belül lesz hallható az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Beethoven tavasza című koncertje április 5-én szombaton 19 órakor a Szent István teremben. Az est dirigense Dobszay Péter Junior Prima-díjas karmester, az együttes művészeti vezetője lesz.
2025.04.01. -
Szabadegyetem tavasszal
Szabadegyetemi programsorozatot hirdetett a tavaszi szemeszterben a Szegényeket Támogató Alapítvány, a Kodolányi János Egyetem és a Széchenyi Társaság Él minden jobb magyarnak lelkében címmel. A következő előadásra 2025. április 3-án, csütörtökön 18 órakor kerül sor az egyetem épületében.
2025.04.01. -
Szívből-nőktől
Szívből-nőktől címmel rendeztek dzsessz dalestet a Szent István Művelődési Házban. A koncerten Stirbu Viktória és Kiss Dóra énekművészek vezették el a közönséget a szerelem birodalmába.
2025.03.31. -
Nagyböjti hangverseny
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2024/25-ös Ünnepi sorozatának záró estjét tartották a Budai úti Református templomban.
2025.03.31.
Látható lesz Fehérváron Mátyás király halotti pajzsának hű másolata is

A Mátyás-emlékévben a Szent István Király Múzeum egészéves programmal készül a jeles évfordulókhoz kapcsolódóan.
Az idei évben a magyar történelem egyik legismertebb uralkodójára, Mátyás királyra emlékezünk születésének 575. és trónra lépésének 560. évfordulóján. Az emlékezetben a bölcs és igazságosként élő király több szállal kötődik városunkhoz: az esztergomi érsek 1464. március 29-én Székesfehérváron koronázta magyar királlyá, 1476. december 12-én itt kötött házasságot Aragoniai Beatrixszel, akit szintén városunkban koronáztak királynévá.A Nemzeti Emlékhelyen nyílt tárlat Mátyás király életének főbb eseményeit eleveníti fel, Pozsonyban kezdte meg Kárpát-medencei körútját, egyetlen Magyarországi helyszíne Székesfehérvár. A tárlaton Somodi András és Merényi Zoltán közös, rézből, acélból és textilből készült kompozíciói tekinthetők meg.
Április 25-én, Mátyás király temetésének évfordulóján a Rendház épületében - a Hadtörténeti Múzeumnak köszönhetően - többek között megtekinthető lesz majd a király halotti pajzsának hű másolata is.
Mátyás királyt a székesfehérvári bazilikában koronázták meg, s ott is temették el bécsi halála után, 1490. április 6-án. Szarkofágját pajzs díszítette, amelyet a török megszállás elől sikerült előbb Sopronba, majd Bécsbe menekíteni, ahol a Burg fegyvertárába került. Amikor Napóleon 1805-ben elfoglalta a császári fővárost, a sereg a magyarok ereklyéjét magával vitte Párizsba.