-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
„Lélekmadár”- megnyílt Szekeres Erzsébet tárlata a Szent Korona Galériában
„Az 1970-es években ismertem meg először Kriza János Vadrózsák című könyvét. Amikor elkezdtem olvasni megdöbbentem, hogy nem értem a nyelvezetét, a népmeséket, népballadákat. Amikor a Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfit megismertem, egészen véletlenül került a kezembe Kallós Zolán legelső balladás könyve. Soha nem felejtem el: kalotaszegi hímzés volt a borítóján. Ekkortól már könnyebb volt a balladákat megértenem.
Ezt a könyvet úgy hordtam, mintha a Bibliám lett volna.
Egyszer csak leültem az asztalhoz és - Isten segítségével - elkezdtem rajzolni. Kallós Zoltán 2011-ben megtisztelte érdeklődésével kolozsvári kiállításomat. Utoljára válaszúti múzeumában találkoztunk. Áldott emlékének tiszteletére készítettem ezt a kiállítást, s kívánom, hogy látogatói lelkének gazdagítását szolgálja.
A Kőműves Kelemen volt az első rajzom, majd jött sorba az egyik ballada a másik után.” - emelte ki az alkotó, Szekeres Erzsébet, Magyar Örökség-, és Pro Cultura Christiana-díjas textilművész.
„A Kárpát-medence Európában a leggazdagabb népművészetében, népi kultúrájában; a néptáncban, a népzenében, azon kívül a népmesében, a népballadában, a szokásokban és a ruhaviseletben is. Ilyen gazdag ország nincs még a világon, mint ez a kis Magyarország.” - tette hozzá Szekeres Erzsébet.
„Az, amit Kallós Zoltán tanár úr összegyűjtött, az emberiség közös kincse, jelesül a magyar lélek sajátja. Valami olyan érték, ami időt álló, időtlen, a változások fölött álló.
Ebből a felismerésből, ebből a tapasztalásból fakadnak Szekeres Erzsébet művei, amelyek ugyanabból a tőből fakadnak, színesítik és gazdagítják a világot.” - hangsúlyozta Spányi Antal, püspök.
Az eseményen részt vett Dr. Dienesné Fluck Györgyi, önkormányzati képviselő is.
A kiállítás megtekinthető március 31-ig, hétfőtől péntekig 9-17 óráig, szombaton 9-15 óráig.