Lépéselőnyben a Falco a kosárlabda NB1 elődöntőjében

A Paksi Atomerőmű SE csapatán bravúrosan túljutó Albacomp, a kosárlabda NB1 elődöntőjének első összecsapásán súlyos vereséget szenvedett a Falco KC otthonában. A szombathelyiek 29 ponttal bizonyultak jobbnak Peresztegi Nagy Ákos együttesénél, s így előnyt szereztek az egyik fél három győzelemig tartó párharcában. Falco KC-Szombathely–Albacomp 109–80 (23–22, 35–22, 24–23, 27-13)
2008.05.14. 23:37 |

Az alapszakasz nyerteseként a Falco számított az első mérkőzés esélyesének a negyedik helyezett Albacomppal szemben, hiszen hazai pályán játszott. Az első negyed még szoros volt, azonban a második periódusban elléptek Doyne-ék. Az Albacomp hiába próbálkozott a felzárkózással, a folytatásban a Falco nem engedte közel magához ellenfelét, a záró játékrészben pedig fölényessé varázsolta győzelmét.

Falco KC-Szombathely–Albacomp 109–80 (23–22, 35–22, 24–23, 27-13)

Szombathely, Arena Savaria, 2500 néző
 V: Földházi T., Benczur T., Hegedűs

Falco: VÁRADI 12, DOYNE 29/3, Pankár 2, Kazlauskas 4, ALIAKSZEJEV 18, Csere: CSIRICS 23/9, Kálmán 9/3, Borszéki 6/6, Feigl 6, Will, Csiszár

Albacomp: Simon B. 6, BRADFORD 17/6, RADOVICS 23/6, McClendon, Bencze Z. Csere: Dávid G. 8/6, Boozer 6, HANGA 15/3, Soós 4, Antal Sz., Keller Á. 1

Az eredmény alakulása: 1. p. 0-2. 4. p. 6-2. 5. p. 8-10. 8. p. 19-14. 10. p. 21-22. 13. p. 32-25. 18. p. 48-35. 20. p. 56-39. 27. p. 71-61. 33. p. 93-67.