Letették az esküt - új bizottsági struktúra és új tanácsnokok

 A zárt ajtók mögött tartott közgyűlésen mindössze egyetlen napirendi pontot tárgyaltak a városatyák: az átalakított bizottsági struktúra új tisztségviselőit választották meg, illetve döntöttek a Közgyűlés négy tanácsnoki posztjáról is. Megszűnt a Közbiztonsági, a Környezetvédelmi és a Vállalkozási és Informatikai Bizottság, létrehozták a Városi Szolgáltatások, a Városstratégiai és a Vagyongazdálkodási Bizottságot is. Az ülés után az új bizottsági tagok letették esküjüket. Részletes bizottsági lista elnökökkel a cikkben található!
2009.03.10. 10:18 |

 A zárt ajtók mögött tartott közgyűlésen mindössze egyetlen napirendi pontot tárgyaltak a városatyák: az átalakított bizottsági struktúra új tisztségviselőit választották meg, illetve döntöttek a Közgyűlés négy tanácsnoki posztjáról is. Megszűnt a Közbiztonsági, a Környezetvédelmi és a Vállalkozási és Informatikai Bizottság, létrehozták a Városi Szolgáltatások, a Városstratégiai és a Vagyongazdálkodási Bizottságot is. Az ülés után az új bizottsági tagok letették esküjüket.


Gazdasági Tanácsnok - később választják meg
Környezetvédelmi, Közbiztonsági és Városüzemeltetési Tanácsnok - dr. Radics József 
Oktatási és Szakképzési Tanácsnok - Pokrovenszky László
Társadalmi Kapcsolatok Tanácsnoka - Vargha Tamás

 Civilkapcsolatok bizottsága - elnök: Juhász László 

 Egészségügyi bizottság - elnök: Östör Annamária 

 Kulturális és turisztikai bizottság - elnök: Brájer Éva 

 Oktatási bizottság - elnök: Fűrész István 

 Pénzügyi, költségvetési bizottság - elnök: Égi Tamás 

 Sportbizottság - elnök: Horváth Miklós Csaba 

 Szociális és családvédelmi bizottság - elnök: később választják

 Ügyrendi, igazgatási és jogi bizottság - elnök: dr. Cser-Palkovics András

 Vagyongazdálkodási Bizottság - elnök: Gál Péter Pál

 Városfejlesztési és Környezetvédelmi bizottság - elnök: Szigli István 

 Városi Szolgáltatások Bizottsága - elnök: Orosz István 

 Városstratégiai és Gazdasági Bizottság - elnök: dr. Csurgai Horváth József

 „A legdemokratikusabb döntés született akkor, amikor a Közgyűlés arról határozott, hogy szinte minden döntés a képviselőtestület elé kerül. A rendszerváltás óta soha nem volt még ilyen erős közgyűlési hatáskör.”- mondta dr. Cser-Palkovics András a Polgári frakció vezetője. A bizottságoknak fontos, de elkészítő szerepe van, ugyanakkor szinte minden döntés a közgyűlésé, mely átláthatóbb és nyíltabb működést fog eredményezni. Ha kell, akkor többet üléseznek a képviselők – mondta a frakcióvezető. Példaként említette, hogy egy útfelújításról szóló döntési menetben a szakmai előkészítést a Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság végzi, a közbeszerzési eljárást pedig már a közgyűlés írja ki és ugyancsak a képviselők döntenek majd a kivitelezőről a bizottság szakmai javaslata alapján. A bizottságok összetételével kapcsolatban elmondta, hogy a külsős szakértők tekintetében igyekeztek a különböző szakmai érdekképviseleteknek, kamaráknak helyet biztosítani.

 ”A létrejött 12 bizottságban összesen 112 hely jött létre, melynek egy részét a képviselőtestület tagjai adják, a másik részébe pedig külső szakértőket delegálnak. A 112 helyből összesen 18 helye van az MSZP frakciónak, ami teljességgel méltánytalan” – mondta Knizse Gyula az MSZP frakcióvezető-helyettese. Nem rendelkezik a baloldal azzal az egyharmadnyi képviseleti aránnyal, melyet a korábbi önkormányzati választásokból kifolyólag jogosan tarthatna igényt – mondta a frakcióvezető. Örömét fejezte ki, hogy a döntési jogkörök a közgyűléshez kerültek a bizottságokból, viszont sajnálatát fejezte ki, hogy a polgári frakció által vezetett bizottságok készítik elő a döntéseket. Kiemelte, hogy a Kulturális és a Városstratégiai bizottságokban nem kapott helyet a baloldal.