-
Az egész részei
Különleges kiállításnak ad otthon egy hónapon át a Vörösmarty Mihály Könyvtár Széna téri Tagkönyvtára. A Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon lakóinak munkáit vonultatja fel a tárlat, ami a Down-világnaphoz, az autizmus világnapjához és a tavasz eljöveteléhez is kapcsolódik.
2025.03.31. -
Feltöltődés Istennél
Egy négyrészes előadássorozatot rendeznek a református gyülekezetek Székesfehérváron. A mindenki által szabadon látogatható programokra a Budai Úti Református Gyülekezeti Házban kerül sor április 1-je és 4-e között.
2025.03.31. -
Szívből-nőktől
Szívből-nőktől címmel rendeztek dzsessz dalestet a Szent István Művelődési Házban. A koncerten Stirbu Viktória és Kiss Dóra énekművészek vezették el a közönséget a szerelem birodalmába.
2025.03.31. -
Nagyböjti hangverseny
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2024/25-ös Ünnepi sorozatának záró estjét tartották a Budai úti Református templomban.
2025.03.31.
Lucy in the Sky with Diamonds - Tranker Kata kiállítása az Új Magyar Képtárban

Az Új Magyar Képtárban június 18-án, pénteken 18 órakor nyíló kiállítást Pallag Zoltán író, régész ajánlja az érdeklődők figyelmébe.
A székesfehérvári születésű Tranker Kata Lovasberényben nőtt fel, általános iskolai tanulmányait ott kezdte, majd a Ciszterci Szent István Gimnázium nyolc évfolyamos osztályában folytatta. A Magyar Képzőművészeti Egyetem festő szakán tanult, Szabados Árpád és Bukta Imre osztályában. Háromszor részesült Derkovits Gyula-ösztöndíjban (2014, 2019, 2020), a Smohay-díjat 2019-ben kapta meg. Több alkalommal töltött hosszabb időt külföldön művészeti ösztöndíjakkal, többek közt Németországban, Finnországban, Japánban és Ausztriában. Önálló kiállításai voltak a Paksi Képtárban, a Viltin Galériában, a Parthenón-fríz teremben, a Magyar Zsidó Múzeumban, a Deák Képtárban és a kassai Sopa galériában. Jelenleg Budapesten él és dolgozik.
A fiatal képzőművész munkáiban a mindennapjaink kérdéseit járja körül, főbb témái a tárgykultúra és a tárgyhasználat, a kulturális és evolúciós antropológia, a primatológia. A pénteken nyíló kiállítása három, szobrokból álló installáción keresztül az emberré válás biológiai és kulturális fejlődéstörténetével foglalkozik. A tárgyak alkotta terekben archaikus formák segítségével olyan problémakörök merülnek fel, mint a fajok közti határok bizonytalansága, az ember fajsovinizmusa, a funkciójuk nélkül vizsgált tárgyak jelentése vagy a művészet mai fogalmának létjogosultsága.