Ma kezdődik a Pályaválasztási Kiállítás a Köfém Sportcsarnokban

A pályaválasztási napok, kiállítások célja, hogy a pálya-, szakma- és iskolaválasztás előtt álló iskolai tanulóknak, különösen pedig a pályakezdő fiataloknak és a pályakorrekcióra készülő fiatal felnőtteknek segítséget nyújtson a munkaerő-piaci igényeknek megfelelő pályaválasztási döntéshez. Székesfehérváron november 13 és 15 között rendezik a kiállítást a Köfém Sportcsarnokban.
2008.11.13. 08:51 |
 A munkaügyi központok minden évben megrendezik a Pályaválasztási Kiállításokat a Szociális és Munkaügyi Minisztérium támogatásával. Regionális szinten ez a második alkalom, a megyékben azonban több mint egy évtizedes múltra tekinthet vissza. A rendezvénysorozat 2008. október 9-én Tatabányán kezdődik és Székesfehérváron háromnapos programsorozattal zárul 2008. november 13-15-én.



A Közép-dunántúli Regionális Pályaválasztási Kiállítások keretében olyan kiállítások és kapcsolódó rendezvények megvalósítása, amelyek hatékony segítséget nyújtanak az oktatási intézmények pálya-, szakma- és iskolaválasztás előtt álló tanulóinak, pályakezdő fiataloknak és pályakorrekciót tervező felnőtteknek pályaválasztási döntésük meghozatalában.

A pályaválasztási napok, kiállítások célja, hogy a pálya-, szakma- és iskolaválasztás előtt álló iskolai tanulóknak, különösen pedig a pályakezdő fiataloknak és a pályakorrekcióra készülő fiatal felnőtteknek komplex, az egyes korcsoportok sajátosságainak megfelelő regionális munkaerő-piaci információszerzési lehetőséget teremtsen és olyan szakmai tanácsadói rendszer alakuljon ki, amely segítséget nyújt a munkaerő-piaci igényeknek megfelelő pályaválasztási döntés megkönnyítéséhez, az egyén pályaválasztása és a munkaerő-piaci igények közötti összhang megteremtéséhez.

A program tájékoztatást nyújt a foglalkoztatási lehetőségekről, a regionális foglalkoztatás aktuális helyzetéről és az állami foglalkoztatáspolitika által teremtett lehetőségekről. A program során az érdeklődők átfogó képet kapnak a régió munkaerő-piaci igényeit és keresletét tükröző képzési kínálatáról, szakképzésekről, hiányszakmákról, valamennyi elsajátítható szakmáról, az egyes képzések tartalmáról és a képzésekre való jelentkezések feltételeiről, illetve a képzést követő, az adott szakmával betölthető munkakörökről, munkavállalási és vállalkozási lehetőségekről.

A programhoz kapcsolódó rendezvények során a látogatók a hiányszakmák preferált bemutatása mellett tájékozódhatnak a túltelített, illetve mindazon foglalkozásokról is, amelyek a régió jelenlegi munkaerő-piaci struktúrájában az elhelyezkedési vagy vállalkozói esélyeket nem növelik eredményesen. A hiányszakmák minél szélesebb körű gyakorlati bemutatásával ösztönzik a program elsődleges célcsoportját az adott szakmai képzésre és az azt követő kedvező munkaerő-piaci fogadtatás és munkaadói elvárások megismerésére.

A szakképző intézmények és a kamarák képző helyeinek, a munkáltatók bevonásával és gyakorlat-orientált, munkavégzéssel egybekötött különféle (kiállításon való szakmai bemutató, interaktív gyakorlati bemutatók) részvételével a program biztosítja a szakmai képzések gyakorlati vonatkozásai lehetőségeinek és feltételeinek megismerését, a munkafolyamatok és munkaeszközök minél alaposabb megismerését, kipróbálását, járulékos célként pedig a tanulószerződések megkötésének előnyeit is. A gyakorlati bemutatókat kiegészítik a képzésekről, munkakörökről, foglalkozásokról és mesterségekről szóló videofilmek, szakmaismertető mappák, dvd-k, prezentációk, számítógépes programokhoz, szakmai ismertetőkhöz, szakmaismertető kiadványokhoz való hozzáférhetőség, motivációs célú személyes beszélgetések is.

A program keretében lehetőség van a különféle szakmai szempontú tanácsadások személyre szabott biztosítására. Az érdeklődök számára az ilyen jellegű (személyes) különféle humán tanácsadások (munkaerőpiaci, foglalkoztatási, álláskeresési, munkajogi, munkavállalási, képzési, pályaválasztási, pszichológiai, európai munkavállalási, rehabilitációs) a fiatalok önismeretének fejlesztésével is hozzájárul a pályaválasztás sikeréhez.