-
Valóban megtörtént!
Szemléletesen mutatja be a holokauszt borzalmait az az óriásmakett kiállítás, melyet csütörtökön nyitottak meg a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumában. Az auschwitz-birkenaui koncentrációs táborokat ábrázoló, több mint 32 négyzetméteres alkotás az Experience History program keretében, az Élet Menete Alapítvány közreműködésével valósult meg.
2025.01.09. -
Kötelező a maszkviselés
2025. január 8-tól maszkviselési kötelezettség lépett életbe a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Az intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik - tájékoztat a kórház közleményében.
2025.01.08. -
Hatékonyabban a tisztaságáért
Elektromos ipari hulladékporszívóval bővült a Városgondnokság gépparkja. A gép nemcsak a vegyes szemét felporszívózására alkalmas, hanem fertőtlenítő rendszerének köszönhetően különböző felületek hatékony tisztítására is.
2025.01.09. -
Tízpontos vállalás a közlekedés fejlesztéséért
Komfortosabb, és pontosabb lesz az utazás a jövőben. Tízpontos intézkedéscsomagot jelentett be a magyarországi tömegközlekedés helyzetének javítására Lázár János építési és közlekedési miniszter a Közlekedésinfó elnevezésű sajtótájékoztatón.
2025.01.09.
"Ma ontják véremet" - a Székesegyház keresztjénél emlékezetek az 56-os forradalomra
Október 23-án a Székesegyház 56-os keresztjénél emlékezett a város az 1956-os forradalom és szabadságharc 49. évfordulójára. Az ünnepi megemlékezés a himnusszal vette kezdetét, majd Juhász Illés, a Vörösmarty Színház művésze szavalt, Vakler Anna pedig énekelt a jelenlévőknek. Székesfehérvár polgármestere ünnepi beszédében kiemelte, ez nap a legalkalmasabb arra, hogy a kicsinyes politikai nézetkülönbségeket félretéve mindenki együtt emlékezzen 56 hőseire, akiknek üzenetét nem lehet kisajátítani. Warvasovszky Tihamér október 23-a méltó szimbólumának nevezte a Székesegyház 56-os emlékkeresztjét, ami krisztusi szenvedést, ugyanakkor feltámadást, reményt is sugall. (Képgaléria megtekintéséhez kattintson a fotóra)
Október 23-án a Székesegyház 56-os keresztjénél emlékezett a város az 1956-os forradalom és szabadságharc 49. évfordulójára. Az ünnepi megemlékezés a himnusszal vette kezdetét, majd Juhász Illés, a Vörösmarty Színház művésze szavalt, Vakler Anna pedig énekelt a jelenlévőknek. Ezt követően mondott személyes hangvételű ünnepi beszédet Szabó Gábor, Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, aki elmondta, 56-os születésűként egyidős a forradalommal. Szabó Gábor Pilinszky János négysorosát szavalta el, bevallása szerint diákként ez a vers világította meg előtte legjobban az 56-os magyar forradalom tragikumát: Alvó szegek a jéghideg homokban,/Plakátmagányban ázó éjjelek./Égve hagytad a folyosón a villanyt./Ma ontják vérmet… A kiszolgáltatottság, a krisztusi szenvedés az, ami ebből a versből árad – állapította meg a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
Warvasovszky Tihamér is a magyar történelmi tragédiák sorában helyezte el az 56-os forradalmat, amelynek hősei Kossuth és Széchenyi magyarságának méltó örökösei. A polgármester közös ünneplésre, nemzeti összefogásra szólított fel október 23-a kapcsán. Székesfehérvár polgármestere szerint ez a nap a legalkalmasabb arra, hogy a kicsinyes politikai nézetkülönbségeket félretéve mindenki együtt emlékezzen 56 hőseire, akiknek üzenetét nem lehet kisajátítani. Warvasovszky Tihamér október 23-a méltó szimbólumának nevezte a Székesegyház 56-os emlékkeresztjét, ami krisztusi szenvedést, ugyanakkor feltámadást, reményt is sugall.
Az ünnepi beszédeket követően Tűzkő Sándor színművész szavalt az emlékezőknek, majd Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Fejér Megyei Közgyűlés, valamint pártok, történelmi egyházak és civil szervezetek koszorúzták meg az emlékművet. A Fidesz képviseletében Dr. Gógl Árpád és dr. Cserpalkovics András, az MSZP nevében Pénzes Mihály koszorúzott. Az SZDSZ képviseletében dr. Szelier András, az MDF részéről Viniczai Tibor emlékezett meg 56 mártírjairól. A városi képviselő testület tagjai közül koszorút helyezett el Horváth Miklós Csaba, Floch Tamás és Botos Zoltán is. A történelmi egyházak közösen helyeztek el koszorút az emlékkeresztnél, többek között Kiss János nagypraepost és Jávor Mátyás, az izraelita hitközség vezetője is együtt emlékezett.