Magabiztos Cornexi győzelem az év utolsó meccsén

Az esztendő utolsó mérkőzésén győzelemmel zárt a Cornexi-Alcoa együttese. Az Euroliga szerdai játéknapján Sitiék, a Slovan Duslo Sala gárdáját fogadták, és végig vezetve biztosan győzték le a szlovák pontvadászat éllovasát. Helyenként ötletes játékkal, határozott védekezéssel gyűrte le a Cornexi ellenfelét, ez pedig a csapat előtt álló következő feladatok előtt mindenképpen bíztatónak tűnik.

2004.12.24. 09:56 |

Az esztendő utolsó mérkőzésén győzelemmel zárt a Cornexi-Alcoa együttese. Az Euroliga szerdai játéknapján Sitiék, a Slovan Duslo Sala gárdáját fogadták, és végig vezetve biztosan győzték le a szlovák pontvadászat éllovasát.

Az Euroligában eddig csak vereséget jegyezhettek Szabó Edina tanítványai, úgyhogy az évzárón mindenképpen győzelemmel akartak búcsúzni szurkolóiktól. A találkozó előtt Balássi Imre szakosztály-igazgató köszöntötte az EB-n harmadik helyet elért csapattag Balogh Bearixot, valamint a felkészülésben résztvevő Sugár Timeát és Siti Beátát. Az év legjobb junior játékosának választott Tápai Szabina sem ”úszta meg” virágcsokor nélkül, ám a játékos sérülése miatt ezúttal nem tarthatott társaival.

Felváltva érték el találataikat a csapatok az első negyedórában, leginkább kapkodás és rohanás jellemezte a játékot. Érdekesség, hogy a huszadik percig nem cserélt egyik edző sem, de ekkor már a Cornexi némiképp ellépett ellenfelétől. Állandósult a két-háromgólos hazai vezetés, igaz rengeteg volt a szabálytalanság ebben az időszakban, ez pedig egyértelműen fékezte a folyamatos játékot. Közben a Sala fokozatosan felzárkózott (8-7), köszönhetően a hazaiak laza védekezésének. Aztán a félidő vége felé újra lendületbe jött a fehérvári gárda, és nyugodtan mehettek pihenőre.
A fordulás után nehezen indult be a cornexis gépezet, ettől függetlenül őrizték, sőt növelni is tudták előnyüket. (18-12). A játékrész derekán állandósulni látszott Kenyeres és Balogh vezérletével a hat-hét gólos magabiztos vezetés. Ennek tudatában Szabó Edina egymás után küldte be a fiatalokat, akik meghálálták a bizalmat. Keményen védekeztek, Lőw találata után pedig már tízzel is vezettek. (30-20).

Összességében az előzetes hírekkel ellentétben nem volt annyira acélos a Duslo Sala, ám ez semmit sem von le a fehérvári együttes sikeréből. Helyenként ötletes játékkal, határozott védekezéssel gyűrték le ellenfelüket, ez pedig a csapat előtt álló következő feladatok előtt mindenképpen bíztatónak tűnik.